המורה שמואל שמאי, המואשם במעשים מגונים בחמש תלמידו
צילום: פלאש 90

המורה הפדופיל מואשם במעשים מגונים בתלמידות

שמואל שמאי, בן 49 מראשון לציון, מואשם בעבירות מין בבנות 13-7, במהלך השיעורים וחרף התנגדותן. מאחת מהן ביקש: "אל תהרסי לי את הקריירה"
שלי טפיירו
22 ביוני 2017
10:08
עודכן ב 17 אוקטובר 11:19

הפרקליטות הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד המורה שמואל שמאי, בן 49 מראשון לציון, בגין עבירות מין בחמש ילדות ובנערה, בגילאי 7, 8 ו-13, במשך כמה חודשים. בנוסף לכך הוגש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בעיר, לאחר שהפר את חובתו שלא לעסוק במוסד חינוכי אחרי שהורשע בעבר בעבירת מין.

כתב האישום הראשון מייחס לשמאי עבירות מין בארבע תלמידות כיתה ב', בנות 7 ו-8, החל מאוקטובר 2016 ועד תחילת חודש זה. לפי כתב האישום, שמאי, מורה ומחנך בבית ספר בתל אביב, ביצע את זממו במהלך שיעורים ובפני תלמידים, בכמה הזדמנויות שמועדן אינו ידוע. כך למשל, הוא מואשם כי הושיב את התלמידות על ברכיו, הכניס ידיו מתחת לבגדיהן ונגע באיברים אינטימיים – לעיתים חרף התנגדותן הפיזית והמילולית. שמאי נאשם בריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטינה בנסיבות אינוס ובריבוי עבירות של מעשה מגונה בפומבי בפני קטין.

שמאי נאשם עוד כי ביצע מעשים מגונים בנערה בת 13 שהגיעה אליו לשיעורים פרטיים במתמטיקה במשך שנתיים. על פי כתב האישום, באוגוסט האחרון או בסמוך לכך, שמאי תקף אותה מינית בארבע הזדמנויות במהלך שיעור בביתה. באחד המקרים אף אמר למתלוננת: "את צריכה להירגע קצת". כחודש לאחר מכן, בשעות הצהריים לקראת סיום השיעור, ביצע שמאי מעשה מגונה בקטינה, שמיהרה להתקשר לאמה בבכי. בשיחה עם אמה של הנערה אמר כי אין קשר בין התנהגותה לשיעור שהעביר לה.

לאחר שיחה זו, שב הנאשם לביתה והביע את צערו על מעשיו בפני תלמידתו. הוא ביקש ממנה שלא תספר על כך לאיש, ואף אמר כי אם תעשה כך היא תהרוס לו את הקריירה. בגין מעשים אלו נאשם שמאי בריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטינה בנסיבות אינוס ובהדחה בחקירה.

על פי כתב האישום השני, שהוגש כאמור לבית משפט השלום בעיר, הורשע שמאי באפריל האחרון בריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14. עם זאת, הוא המשיך לעסוק כמורה בבית ספר בתל אביב עד כחודשיים לאחר הרשעתו, ובכך הפר את חובתו על פי דין שלא לעסוק במוסד לאחר שהורשע בעבירת מין.