אהוד ברק, ב-2016
פלאש 90

"נתניהו מסכן את המדינה למען כסאו"

לדברי אהוד ברק, הממשלה מובילה לאפרטהייד: "הם אומרים ביטחון אך מעשיהם אומרים נגיעה משיחית"
ענבל תמיר
22 ביוני 2017
20:00

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק תקף הערב (חמישי), בנאום בפני כנס הרצליה, את ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר כי הוא גורר את ישראל ל"מדרון מסוכן, ערכית, מוסרית וביצועית". לדבריו, נתניהו מוכן לסכן את המדינה כדי לשמור על כסאו.

ברק, שבחודשים האחרונים מיתג את עצמו כאופוזיציונר הראשי לממשלת נתניהו ונרמז כי עשוי לחזור לפוליטיקה, הסביר עוד כי הממשלה הנוכחית מובילה את ישראל למדינה דו-לאומית ולמציאות של אפרטהייד. "הם אומרים ביטחון, אך מעשיהם אומרים נגיעה משיחית. הם אומרים שלמות העם אך מעשיהם אומרים שלמות הארץ. הם אומרים לאומיות גאה אך מעשיהם אומרים לאומנות אפלה חשוכה ומתקרבנת. חתירתה המעשית של הממשלה למציאות של אפרטהייד ומכלול התנהלותה קרובים יותר לתורת המלך' מאשר למורשת נביאי ישראל".

ברק הוסיף כי "מנהיגי הלאומנות האפלה בימין הישראלי נושאים לשווא את שם ביטחון ישראל ומתיימרים לנכס לעצמם את אהבת המולדת ואת זיקת האמת אל מורשת ישראל. טייסי חיל האוויר במבצע מוקד לא התפללו תפילת שמונה עשרה משחררי הצנחנים לא הניחו מעולם תפילין. מי בדיוק מאנשי הימין מתיימר ללמד אותם, אותנו או את ממשיכי דרכנו מאז מהו אומץ, מהו קורבן ומהי אהבת מולדת".

עוד אמר ברק כי "מזה שנתיים וחצי ממשלת הימין, בראשה נתניהו שנגרר אחרי בנט, מובילה אג'נדה של מדינה אחת. תמציתה – ישראל מתכוונת לשהות לתמיד בכל השטח מהירדן עד הים. לא תהיה מדינה פלסטינית. הבנייה בהתנחלויות המבודדות תימשך תוך תמרון בין לחצים שבאים מעת לעת".