שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון באירוע שבתרבות בבא
צילום: פלאש 90

"ליברמן לא מתנהל באופן מקצועי"

יעלון על מחליפו בתפקיד: "מדאיג אותי עד היום". על פרשת 3000: "זה פלילי"
אסף פוזיילוב
24 ביוני 2017
12:45
עודכן ב 11 אוקטובר 11:47

שר הביטחון לשעבר משה יעלון המשיך היום (שבת) בקו התקיף כלפי מחליפו בתפקיד אביגדור ליברמן וראש הממשלה בנימין נתניהו. במסגרת אירוע שבתרבות בבאר שבע אמר יעלון כי פרשת כלי השיט, המכונה תיק 3000, היא פלילית ואף עומדת במרכז החלטתו של נתניהו לפטרו.

"נתניהו ביקש להיפטר ממני בגלל שחסמתי את עסקת הצוללות", סיפר יעלון. "אני בקיא בפרשת 3000. לטעמי היא הייתה קו פרשת המים ביני לבין ראש הממשלה. אם הייתי מתעלם הייתי עד היום שר ביטחון - בלי קשר לאלאור אזריה או עניינים אחרים".

הוא חזר על הבטחתו לחשוף פרטים נוספים על הפרשה. "אני לא מאמין שאין משהו פלילי בפרשת 3000. אם החקירה תתמסמס אני אספר את כל מה שאני יודע לציבור, והוא ישפוט. יש עוד הרבה חלקים בפאזל שהציבור לא יודע".

לדבריו, הוא התחיל לחשוד בנתניהו בפברואר 2016, שלושה חודשים לפני שעזב את משרד הביטחון. "ראש ממשלה הלך לחתום על מזכר הבנות בגרמניה שעלותו מוערכת במיליארד אירו - בניגוד למה שביקשו הדרגים במערכת הביטחון. לא ידעתי שדוד שמרון מייצג גם את המספנה. הבנתי יותר מאוחר שהוא מנסה להיפטר ממני והקדמתי תרופה למכה".

יעלון הוסיף כי הוא "מודאג מהגל העכור שאנחנו מתרגלים אליו. ראש ממשלה שלישי ברצף בחקירות. ומה עושים? תוקפים את כל מי שמבקר ואומרים שהוא שמאלני, ויש שמאמינים בזה".

לדברי שר הביטחון לשעבר, הוא חושש כי מחליפו ליברמן לא פועל ממניעים ענייניים. "אני מודאג עד היום מכך שליברמן שר הביטחון. הוא לא מתנהל באופן מקצועי, לפעמים אני תוהה אם הוא פועל לטובת המדינה או משיקולים אחרים", אמר יעלון. עם זאת הוא בירך על השינוי בהתבטאויותיו. "אני שמח שליברמן לא חוזר על השטויות שאמר כשהוא לא היה שר ביטחון. הוא אפילו משבח את המטה הכללי, אותו אחד שתקף לפני שמונה".

לראיון המלא עם שר הביטחון יעלון באירוע שבתרבות בבאר שבע: