עשן מיתמר מאזור הקרבות בקוניטרה, אוגוסט 2014
פלאש 90

פצמ"רים התפוצצו בגולן; צה"ל תקף בסוריה

כעשר נפילות זוהו בשטח פתוח בצפון הרמה, ללא נפגעים. דיווח: שני הרוגים בתקיפת חיל האוויר לעבר מקורות הירי
רובי המרשלג, ערן זינגר, ענבל תמיר
24 ביוני 2017
16:10
עודכן ב 17:13

כעשר פצצות מרגמה התפוצצו היום (שבת) בשטח פתוח בצפון רמת הגולן. הנפילות הן כתוצאה מירי תועה ממלחמת האזרחים בסוריה. אין נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה לכך, תקף חיל האוויר כעבור שעה קלה כמה מטרות של משטר אסד ברמת הגולן הסורית, ובהן שני טנקים ועמדה, שמהם על פי צה"ל בוצע הירי לעבר ישראל. "צה"ל רואה בחומרה ולא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של ישראל ובביטחון תושביה, ורואה במשטר הסורי את האחראי על הנעשה בשטחו".

בערוץ אל-מיאדין הלבנוני דווח כי שני בני אדם נהרגו בתקיפת צה"ל באזור קוניטרה. לפי הדיווח, מטוסי חיל האוויר תקפו שני טנקים של הצבא הסורי.

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס לאירועי היום בצפון ואמר כי צה"ל ימשיך להגיב על כל ירי לשטח ישראל. "אין לנו כל כוונה לעבור לסדר היום על הפרת הריבונות שלנו ופגיעה בביטחוננו, גם אם מדובר בזליגה מהלחימה בין המורדים למשטר הסורי. אנו מגיבים בעוצמה, בנחישות ובשיקול דעת על כל מקרה שכזה, בדיוק כפי שצה"ל עשה לפני שעה קלה ברמת הגולן. משטר אסד הוא מבחינתנו אחראי למתרחש משטחו, והוא ימשיך לשאת בתוצאות אם אירועים כאלו יחזרו על עצמם".

לאחר הנפילות, הוציא צה"ל הנחייה לחקלאים ולאזרחים שלא לשהות בשטחים פתוחים באזור עמק הבכא ופתחת קוניטרה. אזור המטעים והבוסתנים הסמוכים לגבול באזור קוניטרה פונו ממטיילים ועובדים. ביתר האזורים הסמוכים אין כל שינוי בשגרה.

לפני כחודשיים אותרו שתי נפילות של פצצות מרגמה במועצה האזורית גולן. גם במקרה זה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה לכך תקף צה"ל את מקורות הירי ברמת גולן הסורית.