שר הביטחון, אביגדור ליברמן
(צילום: פלאש 90)

ליברמן על חוק הגיור: "פגיעה קשה בעם היהודי"

שר הביטחון הוסיף: "מרחיקים את מי שרוצה להתקרב ליהדות"
כרמלה מנשה
25 ביוני 2017
16:25
עודכן ב 16:32

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס הערב (ראשון) לביטול מתווה הכותל ולאישור חוק הגיור בוועדת השרים לענייני חקיקה, ותיאר את ההחלטות כ"פגיעה קשה באחדות העם היהודי, בקהילות יהודיות ובמרקם היחסים בין מדינת ישראל ליהודי התפוצות".

לדבריו, מתווה הכותל אושר בינואר 2016 על ידי מזכיר הממשלה דאז, אביחי מנדלבליט, שלדבריו "לא חשוד כמי שמוביל אג'נדה אנטי דתית" וכי גם שרי הבית היהודי הצביעו בעד המתווה.

בנושא חוק הגיור, טען ליברמן כי הוא מרחיק כל מי שמנסה ורוצה להתקרב ליהדות. "החוק הזה פוגע במערך הגיור של רבני צהר ופוגע בסיכוי של אזרחים רבים בישראל, שעלו לארץ מכוח חוק השבות, משרתים בצבא, עושים מילואים, עובדים ומשלמים מסים – להימנות על העם היהודי".

שר הביטחון הוסיף כי בשנים האחרונות עשה מנהל הגיור הכול על מנת להקטין את מספר המתגיירים, באופן כזה ש"אפילו רות המואבייה לא הייתה מצליחה לעבור גיור בנוסח הנדרש ממתגיירים היום".

הוא הסביר מה הצעד הנכון מבחינתו בסוגיית הגיור: "השינוי היחידי שדרוש היום בנושא גיור הוא החזרת הסמכות לרבני הערים להקים בתי דין לגיור, ולגייר בכל עיר ועיר, כפי שהיה נהוג עד אמצע שנות התשעים. אני קורא לחבריי במחנה הלאומי לחזור לשפיות, למנוע את הקרע בתוך העם היהודי, וללכת בדרכם של הרצל, ז'בוטינסקי ומקס נורדאו".