הפגנת הורי הילדים המאושפזים במחלקה ההמטו-אונקולוגי
יונתן זינדל, פלאש 90

המשבר בהדסה: המגשר ביקש להפסיק את שביתת הרעב

השופט בדימוס רובינשטיין ביקש מההורים להפסיק את המחאה. רוטשטיין: "מגיע לגישור בנפש חפצה"
יערה שפירא
28 ביוני 2017
10:08
עודכן ב 18 אוקטובר 11:46

הליך הגישור בין ההורים לילדים המאושפזים במחלקה ההמטו-אונקולוגית בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לנציגי המוסד הרפואי ומשרד הבריאות החל הבוקר (רביעי) בבית המשפט העליון. "אנחנו רוצים פתרון מיידי, אין לנו זמן לגישור", טענו ההורים, שהיו הראשונים להיכנס לפגישה עם השופט בדימוס אליקים רובינשטיין, לשעבר המשנה לנשיא העליון. בג"ץ כפה אתמול על ההורים לגשת להליך על אף התנגדותם.
רובינשטיין ביקש מההורים להפסיק את שביתת הרעב שבה פתחו בתחילת השבוע באוהל המחאה בגן סאקר. בתום פגישתם אמרו ההורים כי הם מתרשמים שההליך חיובי, אולם הם מתכוונים להמשיך בשביתה. עם זאת, הם אמרו כי ישקלו את בקשת רובינשטיין ככל שההליך יתקדם. הם צפויים למסור את החלטתם בשעה 18:00 בערב.
לאחר הפגישה עם ההורים נועד רובינשטיין עם נציגי משרד הבריאות ומנכ"ל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין. האחרון אמר כי הוא מגיע לגישור "בלב פתוח ובנפש חפצה", ואף יעשה כל ויתור אפשרי העולה בקנה אחד עם טובת הילדים. רובינשטיין צפוי לעדכן את בית המשפט בהתקדמות השיחות מחר בבוקר. חברי הרכב השופטים שדן אתמול בעתירת ההורים מתחו ביקורת על רצונם לסרב להליך. השופט עוזי פוגלמן אמר כי דחיית הגישור תהיה "בכייה לדורות", והשופט נועם סולברג העיר כי "בהליך גישור ההורים יוכלו לקבל יותר".
עשרות מההורים לילדים החולים הפגינו אתמול בכניסה לירושלים במחאה על המשבר המתמשך והטיפול הלקוי בו, כהגדרתם. הם חסמו לפרקים את הכניסה לעיר, נשאו עמם מיטות אשפוז והניפו שלטים: "בירת ישראל ללא מענה לילדים חולי סרטן". המפגינים קראו לשר הבריאות יעקב ליצמן להתערב לאלתר ולהביא לחידוש הפעילות במחלקה.