יו"ר בזק שאול אלוביץ'
צילום: יח"צ

אלוביץ' הורחק מבזק ל-30 יום: "מאמין שהטענות יופרכו

שורה של מגבלות הוטלו על יו"ר הדירקטוריון אלוביץ', שנחקר על עסקת המיזוג עם יס
28 ביוני 2017
18:57
עודכן ב 15 אוקטובר 10:06

הבורסה לניירות ערך הטילה הערב (רביעי) על יושב ראש הדירקטוריון, שאול אלוביץ', שורה של מגבלות ל-30 הימים הקרובים. זאת בעקבות החקירה המשטרתית שמתנהלת על עסקת המיזוג עליה חתם אלוביץ' כיו"ר דירקטוריון בזק עם חברת הלווין יס.

בין היתר, על אלוביץ' נאסר להגיע למשרדי בזק ולחברת יס ונאסרה עליו יצירת קשר ישיר או עקיף עם עובדי אותן חברות. כמו כן, על אלוביץ' לעסוק בפעילות השוטפת של בזק והחברות הבנות שלה, למעט יס, אך ורק באמצעות המנכ"לים של אותן חברות או באמצעות הדירקטוריון.

השבוע נודע ל"כאן" הרשות לניירות ערך מחזיקה מעל 130 התכתבויות אימייל בין בכירים בחברת יס ובכירים בחברת בזק. חלק מהמיילים מציינים במפורש כי יש להסתיר חלק מהנתונים או לעוות אותם
בהתכתבויות שתפסו חוקרי הרשות מצוין כי דברים מסויימים לא יועברו לשאול אלוביץ' מבעלי החברה.

על פי החשד, כדי לקבל בונוסים במיליוני שקלים, העובדים בחברה בדו נתונים, דחו דיווחים ועיוותו נתונים כספיים כדי לעצור מצג שווא. בדואר האלקטרוני ביניהם נכתב "חייבים לדחות תשלומים לספקים", "אסור לדווח את זה לאלוביץ'".
אלוביץ' חשוד שידע על מרבית העיוותים, שכן בנו וכלתו ישבו במועצת המנהלים ואישרו את השינויים בנוסחת הבונוס של הבכירים בארגון, כך שתכלול רכיב של עמידה ביעד התזרים למרות שבפועל זה לא קרה.