שר הבריאות יעקב ליצמן
(צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)

המתווה של ליצמן: שש מיטות חדשות

שר הבריאות ליצמן מציע מתווה לסיום המשבר במחלקה ההמטו-אונקולוגית - שש מיטות חדשות וחזרה של פרופ' וינטראוב
יערה שפירא
30 ביוני 2017
19:04
עודכן ב 11 אוקטובר 08:52

שר הבריאות ליצמן נפגש היום (שישי) עם המגשר במשבר הדסה, השופט בדימוס אליקים רובינשטיין, לאחר שהורי הילדים החולים איימו כי ינטשו את הליך הגישור אם השר ליצמן לא יגיע. ליצמן הציע מתווה לסיום המשבר, לפיו יתוספו שש מיטות למחלקה ההמטו-אונקולוגית ופרופסור וינטראוב יחזור לנהל את המחלקה. בפגישה עם המגשר רובינשטיין הסביר ליצמן מדוע משרדו מתנגד למתווה הפיצול של הרופאים בין שני בתי החולים – "הדסה" ו"שערי צדק". לדברי ליצמן, במקרה כזה, שתי המחלקות יהיו כושלות מבחינה מקצועית. המתווה שמבקש שר הבריאות הוא הינו חזרת הרופאים להדסה, כך שהפרופסור מיקי וינטראוב ינהל את המחלקה, ואילו מנכ"ל הדסה, פרופסור זאב רוטשטיין יהיה מנהל חיצוני ולא יהיה אחראי על המחלקה. 

השר ליצמן סירב לפגוש את מנהל בית החולים שערי צדק, הפרופסור יונתן הלוי בגישור וכינה אותו "חתרן". "הוא לא צד כאן" אמר שר הבריאות. לאחר בקשת המגשר, הסכים ליצמן להיפגש עם פרופסור הלוי.

הורי הילדים החולים במחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה עין כרם בירושלים הודיעו אמש (חמישי) כי בכוונתם לנטוש את הליך הגישור אם שר הבריאות ליצמן לא יגיע בעצמו לדיונים בטווח הזמן המיידי. בא כוחם של ההורים, עו"ד אליעד שרגא, טען בפני המגשר רובינשטיין כי "לא ייתכן שהשר ליצמן שולח פקידים במקומו להליך למרות שהוא תקוע ולמרות שהם דוחים כל הצעה".

צוות המחלקה מצוי בסכסוך עם מנכ"ל הדסה החדשף פרופסור רוטשטיין, כמעט מרגע שנכנס לתפקידו בפברואר 2016. המצב החריף שנה לאחר מכן כשמנהל המחלקה פרופסור וינטראוב איים שיעזוב את בית החולים בשל שינויים שרוטשטיין הוביל במחלקה. הרופאים פנו לבית החולים שערי צדק בבקשה להיקלט בו כמחלקה שלמה. הנהלת הדסה טענה כי הרופאים יזמו את המשבר בכוונה כדי לעבור בתנאים משופרים לשערי צדק. עם זאת, כדי להעביר את המחלקה לשערי צדק, צריך את אישור משרד הבריאות, אישור שהמשרד לא העניק.