צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נכשל הגישור במשבר הדסה: "זו אטימות ואדישות"

למרות ניסיונותיו של המגשר, אליקים רובינשטיין, המו"מ בין רופאי המחלקה ההמטו-אונקולוגית לביה"ח התפוצץ. ההורים זועמים: "האגו יהרוג את ילדינו"
קטי דור
03 ביולי 2017
16:30
עודכן ב 10 אוקטובר 11:37

משבר הדסה שוב במבוי סתום: המשא ומתן בין הרופאים המתפטרים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית לבין הנהלת הדסה התפוצץ היום (שני), זאת למרות מאמציו של המגשר, השופט אליקים רובינשטיין, להשיג פשרה. גם לאחר כישלון הגישור, המשיכו הצדדים להחליף ביניהם האשמות, בעוד שהורי הילדים המטופלים במחלקה תקפו את שר הבריאות, יעקב ליצמן, ואמרו כי "האגו שלו יהרוג את ילדינו".

הניסיון האחרון להגיע להסכמות סביב עתיד המחלקה כשל לאחר שבמשרד הבריאות דחו על הסף פתיחה של מחלקה המטו-אונקולוגית נוספת בבית החולים שערי צדק. "מהלך כזה יהיה הרס מערכת הבריאות", אמרו במשרד. רופאי המחלקה בהדסה האשימו את השר, יעקב ליצמן, ואת מנהל בית החולים, זאב רוטשטיין, בכישלון הגישור. "הם הפרו כללים, הדליפו, סילפו ושיקרו – הכל מתוך אטימות ואדישות לגורל הילדים", מסרו הרופאים.

מנגד, במשרד הבריאות הטילו את האשמה על הרופאים. "כל מתווה שהוצע במהלך תהליך הגישור נדחה על ידם", נאמר בהודעת המשרד. "בנוסף, אנו רואים בחומרה את ההסתה נגד שר הבריאות". במקביל, הורי הילדים הודיעו כי יקיימו משמרת מחאה מול ביתו של ליצמן. על פי ההודעה, מדי כמה שעות יתייצבו הורה וילד מול בית השר בדרישה לפתור את המשבר.

ביום שישי האחרון פורסם בחדשות השבוע בכאן 11 כי השר ליצמן הציע להרחיב את המחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה בעלות של מיליוני שקלים, בתמורה לחזרת הרופאים המתפטרים לעבודה, אך ההצעה לא התקבלה. גם הצעת הרופאים לעבור ביחד לבית החולים הפלסטיני שבמזרח ירושלים, אוגוסטה ויקטוריה, ירדה במהירות מהפרק.