-
צילום: פלאש 90

ישראל כובשת את התקשורת ההודית

ביקורו בישראל של הנשיא ההודי, נרנדרה מודי, זוכה לסיקור נרחב בגופי התקשורת של המדינה האסייתית, ויש אפילו שופר
יואב זהבי, מערכת כאן דיגיטל
06 ביולי 2017
16:30
עודכן ב 10 אוקטובר 12:47

זהו היום האחרון לביקורו המוצלח והאוהד של נשיא הודו, נרנדרה מודי, בישראל. העיתונות שלנו העניקה לו כבוד וסיקור ראוי, אך אולי תופתעו לדעת כי גופי התקשורת במדינה הדרום אסייתית מתלהבים, כך נראה, הרבה יותר מאיתנו.

קבלת פנים חמה לראש הממשלה בישראל

"קבלת פנים חמה לראש הממשלה בישראל"


טרם המראתו של מודי לביקור בארץ הקודש, החלו ערוצי הטלוויזיה בהודו לשדר עשרות כתבות לקראת הביקור. גופי התקשורת ההודיים מתייחסים לישראל בחום ומתארים אותנו כמעצמת הייטק וכאימפריה של מערכות חקלאיות ומערכות מים מתקדמות.

"ישראל - מעצמת היי טק וטכנולוגיות חקלאות ומים". שידורי הטלוויזיה ההודית

ישראל היא אחת משלוש ספקיות הנשק המרכזיות של גופי הביטחון ההודיים והטכנולוגיה הצבאית הישראלית זוכה שם לשבחים מפה לפה. בהקשר זה מצוינת שוב ושוב עסקת הענק שנחתמה בין המדינות באפריל האחרון, במסגרתה נמכרה להודו מערכת ההגנה ברק 8 מתוצרת התעשייה האווירית.


אחד הערוצים שוחח עם אזרחים ישראלים ברחובות ירושלים. אלו סיפרו על אהבתם למדינה הפופולרית כל כך בקרב המטיילים הישראלים ובירכו את הנשיא בשפה ההינדית.

"יש שם נופים נפלאים". ישראלים מספרים על הודו

מאז נחת מודי בנתב"ג, מסקרים ערוצי הטלוויזיה בהודו כל תנועה של המנהיג הנערץ בשידורים ישירים - מהפגישה עם הנשיא ריבלין ועד הביקור בחוות דנציגר שבמושב משמר שבעה.


את מירב תשומת הלב של העיתונות הכתובה והמשודרת בהודו, תפס הילד מוישי הולצברג שאיבד את הוריו במתקפת הטרור שהתרחשה במומבאי בשנת 2008. אחד הערוצים ערך כתבה של לא פחות מ-6 דקות בנושא וצוות מיוחד נשלח לפגישה שנערכה בין הנשיא מודי להולצברג.

מוישי הולצברג נפגש עם הנשיא מודי, התקשורת ההודית מתרגשת


גם יד ושם, המוסד בו נוהג לבקר כל מנהיג זר שנוחת בישראל, זוכה לסיקור חסר תקדים. הכתבים ההודיים מנסים להסביר לצופים במה בדיוק מדובר ואחד מהם טען כי זהו "האתר הדתי השני בחשיבותו בירושלים".


נכון להיום, הקהילה היהודית בהודו מונה כ-6,000 איש וכמובן שההודים לא פספסו הזדמנות לבקר בבית כנסת מקומי בבירה, ניו דלהי. במהלך הביקור, ראיין הכתב רב מקומי בשם יחזקאל יצחק מלקאר שהסביר לצופים על המילה "שלום" ואפילו תקע בשופר לכבוד ביקורו של מודי בישראל.

דרישת שלום מבית הכנסת בניו דלהי

אהבה כזו אנחנו לא רגילים לקבל בכל יום וגם לא בכל בשנה. אם נסתמך על החברים שלנו מתת היבשת ההודית, העתיד של קו הודו-ישראל נראה מזהיר למדי.