-
צילום: פלאש 90

הרצוג תומך בפרץ לראשות העבודה, כבל עם אבי גבאי

מפת התמיכה לקראת הסיבוב המכריע במרוץ לראשות המפלגה ממשיכה להתבהר. גם אראל מרגלית תומך בפרץ
יואב קרקובסקי
07 ביולי 2017
11:02
עודכן ב 10 אוקטובר 12:32

המתמודדים על ראשות העבודה ממשיכים לגייס תמיכה לקראת הסיבוב המכריע. יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, הודיע הבוקר (ו') כי יתמוך בח"כ עמיר פרץ בבחירות לראשות מפלגת העבודה שצפויות להיערך ביום שני הקרוב. מאוחר יותר הכריז ח"כ איתן כבל על תמיכתו באבי גבאי.

בהודעת התמיכה של הרצוג בפרץ נאמר כי "לאחר ששקלתי ובחנתי את מכלול השיקולים הקשורים בבחירות לראשות מפלגת העבודה, לאחר שהתיעצתי עם חברותיי וחבריי , החלטתי להתייצב ולתמוך במועמדותו של עמיר פרץ לראשות המחנה הציוני. ניסיונו הכולל של עמיר, הרקורד הבטחוני, המדיני החברתי והכלכלי שלו השילוב הם שהכריעו את הכף. לניסיון תפקיד מכריע במנהיגות. לעמיר יתרון מובהק בכך. אני קורא לתומכיי להתייצב לימינו של עמיר, לבסס את ניצחונו ולפעול במשותף להחלפת השלטון".

אל הרצוג מצטרפים ח"כ איילת נחמיאס-ורבין וח"כ פרופ' מנואל טרכטנברג שאמר: "אני משוכנע שעלינו לתמוך בעמיר פרץ, שכן הוא מביא אתו את הניסיון, הבשלות, הנחישות והערכיות הדרושים כדי לאחד שורות ולהביא למהפך שרבים כל כך מייחלים לו".

אחר הצהריים הודיע ח"כ איתן כבל כי יתמוך באבי גבאי, כמו גם ח"כ זוהיר בהלול. "הזמן הקצר של גבאי בפוליטיקה מוכיח את ייחודו - אדם שאינו מפחד מהחלטות קשות, בעל עמוד שדרה ערכי ואיש עשייה מן המעלה הראשונה", אמר בהלול.

בכך, מצטרפים השניים אל ח"כ שלי יחימוביץ' שהודיעה אמש גם היא על תמיכתה באבי גבאי. בהודעה שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה, כתבה יחימוביץ': "אני נותנת את קולי ואת תמיכתי לאדם נקי כפיים, אינטליגנטי בצורה יוצאת דופן ואמיץ, שיעשה טוב למפלגה שלי ולמדינה".

הבחירות לראשות מפלגת העבודה יערכו ביום שני הקרוב. ח"כ עמיר פרץ, שזכה ב-32% מקולות המצביעים, יתמודד נגד אבי גבאי שגרף כ-27% מהקולות על אף שאינו מכהן כחבר הכנסת ומעולם לא היה חבר במפלגת העבודה.

תגיות:
עמיר פרץ