צילום: סבי ברנס, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אונסק"ו הכיר במערת המכפלה כאתר מורשת בפלסטין

ברוב של 12 מדינות תומכות מול 3 מתנגדות, קבע הארגון של האו"ם כי מערת המכפלה תיחשב אתר מורשת עולמי בפלסטין. משרד החוץ: "ארגון לא רלוונטי"
מערכת כאן
07 ביולי 2017
14:58
עודכן ב 15 אוקטובר 07:39

בישראל זועמים היום (שישי) על ההחלטה שקיבלה ועדה מטעם ארגון אונסק"ו של האו"ם, ולפיה מערת המכפלה בחברון תוכר כאתר מורשת עולמי בפלסטין. במשרד החוץ תקפו בחריפות את הארגון ואמרו כי מדובר ב"החלטה לא רלוונטית, של ארגון לא רלוונטי, שמסלף את ההיסטוריה. זה Fake History. באונסק"ו צריכים להתבייש".

ההחלטה התקבלה בוועדת המורשת של אונסק"ו ברוב של 12 מדינות שתמכו בה, מול שלוש מתנגדות. שש מדינות נמנעו. זוהי איננה הפעם הראשונה בה מקבל הארגון החלטות שמעוררות זעם גדול בישראל. לפני שלושה ימים בלבד הוא גינה את ישראל על חפירות בעיר העתיקה בירושלים, וקבע כי היא איננה הריבון בעיר.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, גינה אף הוא את ההחלטה בנוגע למערת המכפלה: "ההחלטה של אונסקו"ו מוכיחה שוב כי מדובר בגוף הנחוש להמשיך ולהפיץ שקרים אנטי-יהודיים, בעודו דבק בשתיקתו בשעה שהמורשת האזורית נמחקת על ידי קיצוניים ברוטאליים".

מנגד, ברשות הפלסטינית מיהרו לברך על ההחלטה. שר החוץ של הרשות, ריאד מאלכי, אמר כי מדובר ב"ניצחון דיפלומטי פלסטיני וכישלון מהדהד לישראל ולבנות בריתה". לדבריו, "למרות הקמפיין השקרי של ישראל וניסיונה לעוות את העובדות, העולם הכיר בזכות העם הפלסטיני לרשום את חברון ואת מערת המכפלה תחת ריבונות פלסטינית".