צוללת ישראלית
צילום: אי-פי

אלוף במיל' אליעזר (צ'ייני) מרום נחקר בפרשת הצוללות

מפקד חיל הים לשעבר חשוד בקבלת שוחד. עורך דינו: "הוא היה הנער עם האצבע בתוך החור שבסכר"
רועי ינובסקי
11 ביולי 2017
08:20
עודכן ב 15:02

מפקד חיל הים לשעבר, אלוף (במיל') אליעזר (צ'ייני) מרום, נחקר משעות הבוקר (שלישי) בחשד למעורבות בפרשת הצוללות. בין היתר נבדק החשד כי מרום קיבל שוחד.

על פי החשד, מרום והמשנה לראש המטה לביטחון לאומי לשעבר אבריאל בר-יוסף, הפעילו לחצים על מנכ"ל החברה הגרמנית "תיסנקרופ" למנות את איש העסקים מיקי גנור לנציג החברה בישראל, כדי שיתווך בעסקה. זאת ועוד, נבדק אם כספים שמקורם בגרמניה הגיעו לחשבונו של מרום בחו"ל. את גנור ייצג בעסקה קרוב משפחתו ואיש סודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עורך הדין דוד שמרון. בא כוחו של מרום, עורך הדין ציון אמיר, הכחיש את מעורבות מרשו בפרשה. "הוא היה הנער עם האצבע בתוך החור שבסכר. הוא ביקש לפרסם את שמו", אמר.

אליעזר (צ'ייני) מרום

נבדק החשד כי הגיעו לחשבונו כספים שמקורם בשוחד. אלוף במיל' אליעזר (צ'ייני) מרום

אתמול פרסם רביב דרוקר בחדשות 10 כי המשטרה הקפיאה את חשבונו של מרום. זאת עוד בטרם עוכב לחקירה, עובדה המעידה על מעורבותו העמוקה לכאורה בפרשת הצוללות. 

אתמול חלה התפתחות דרמטית בחקירת הפרשה, המכונה תיק 3000, לאחר שהמשטרה עיכבה לחקירה שישה חשודים. הם נחקרו במשך שעות ארוכות ביחידה להב 433, ולאחר מכן החליטה המשטרה להביא שלושה מהם להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון. 

בית המשפט האריך את מעצרם של השלושה – גנור, בר-יוסף ועו"ד רונן שמר. התובע המשטרתי אמר בדיון, כי הראיות נגד גנור, החשוד בעבירות של הלבנת הון, מרמה וקשר לביצוע פשע - חזקות מאוד, וכי יש "חשד כבד להטיות ביטחוניות" בנוגע אליו. בר-יוסף, מצדו, חשוד בקבלת טובות הנאה ממיקי גנור, כמו גם האלוף במיל' שנחקר כעת.

אדם נוסף, עו"ד פרטי המקורב מאוד לראש הממשלה בנימין נתניהו, שהיה בין ששת הנחקרים אתמול - שוחרר למעצר בית של שלושה ימים. שמו עדיין אסור לפרסום. פרקליטיהם של גנור ובר-יוסף התרעמו אתמול במהלך הדיון להארכת מעצרם של מרשיהם, לאור העובדה כי מקורבו של נתניהו שוחרר לביתו. במשטרה אמרו בדיון, כי ישנו מסמך סודי שבעקבותיו יש להשאיר את גנור במעצר.