אבי גבאי נואם בפני מתפקדי מפלגת העבודה לאחר ניצחונ
צילום: פלאש 90

גבאי: "נביא 30 מנדטים מול נתניהו"

יו"ר העבודה הנבחר נשא דברים בפתח ישיבת מטה המפלגה: "אזרחי ישראל הכריזו על קמפיין בחירות, רק שעוד אין תאריך"
מערכת "כאן ועכשיו"
11 ביולי 2017
14:11
עודכן ב 12 יולי 14:58

יו"ר מפלגת העבודה הנבחר, אבי גבאי, נשא היום (שלישי) דברים בפתח ישיבת מטה המפלגה בתל אביב. לדבריו, המטרה הראשונה היא להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו - והמשימה אפשרית.

"הצבנו לעצמנו יעד שנראה רחוק וגבוה ובמאמץ גדול ובתושייה, הצלחנו להביא את ההצלחה. הסוד הוא להציע תקווה לאנשים", אמר גבאי וטען כי ההתפתחויות האחרונות בפרשת 3000 הוסיפו לאווירה השמחה במטה הבחירות. "אמרנו שאם ננצח יהיה חשמל, ואכן יש – ועוד ביום שבו יש את פרשת הצוללות. המוקד הטלפוני והאתר של מפלגת העבודה קרסו מרוב פניות של אנשים שמבקשים להצטרף וכל הצטרפות כזאת מחזקת אותנו. אנחנו רוצים להגיע למאה אלף מתפקדים לפחות".

היו"ר הנכנס התייחס לשאיפות בנוגע להחלפת השלטון ולכוחה העתידי של המפלגה. "הקמפיין להחלפת נתניהו מתחיל היום – אזרחי ישראל הכריזו על קמפיין בחירות, רק שעוד אין תאריך. אנחנו נביא 30 מנדטים מול נתניהו". את דבריו סיים גבאי בבקשה לאיחוד כוחות: "אין מחנה גבאי או מחנה אחר – עובדים יחד כדי לנצח בבחירות".

בסיבוב השני של הבחירות לראשות מפלגת העבודה שנערך אתמול, גרף אבי גבאי 52% מקולות הבוחרים. יריבו, ח"כ עמיר פרץ, השיג 48% מהקולות. טרם הסיבוב השני הודיעו כמה מחברי מפלגתו כי הם תומכים בו, ובהם היו"ר לשעבר שלי יחימוביץ', איתן כבל, סתיו שפיר ועמירם לוין. 

אבי גבאי נולד בירושלים ב-1967, בן למשפחה עם שמונה ילדים. בצה"ל שירת ביחידת 8200 והשתחרר בדרגת רב-סרן. ב-1995, אחרי לימודי כלכלה ומנהל עסקים השתלב באגף התקציבים באוצר. ב-2003 מונה למנכ"ל בזק בינלאומי, וכעבור ארבע שנים למנכ"ל בזק. ב-2014 גבאי הצטרף לכולנו, מפלגתו החדשה אז של משה כחלון, וב-2015 מונה לשר להגנת הסביבה, על אף שלא כיהן כחבר הכנסת. הוא התפטר מהממשלה ב-2016 על רקע התנגדותו למתווה הגז ובגלל כניסתו של אביגדור ליברמן למשרד הביטחון. לאחר מכן הוא הצטרף למפלגת העבודה, ואמש נבחר כאמור לעמוד בראשה.