רעיית ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרה נתניהו, בבית ה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בג"ץ: שרה נתניהו לא תוכל לערער בתיקי אליהו ונפתלי

בית המשפט דחה את עתירת רעיית ראש הממשלה, שתצטרך לפצות את שני עובדי המעון לשעבר
אמוץ שפירא, תמר אלמוג
11 ביולי 2017
17:04

בג"ץ דחה היום (שלישי) על הסף את עתירתה של שרה נתניהו, רעייתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאפשר לה לערער על קביעתו של בית הדין הארצי לעבודה בנוגע לפסקי הדין הנוגעים לעובדי המעון לשעבר מני נפתלי וגיא אליהו, שהתקבלו בבית הדין האזורי. בנוסף לכך, היא חויבה לשלם להם הוצאות של 2,500 שקלים לכל אחד.

נתניהו טענה כי בפסקי הדין של בית הדין האזורי לעבודה בירושלים נכללו קביעות קשות מאוד נגדה. עם זאת, בג"ץ דחה כאמור את האפשרות לערעור. "מקובלת עלינו המסקנה שלפיה בנסיבות המקרה לא התקיים 'הליך' ולא ניתנה החלטה שיפוטית סופית אשר קובעת מצב משפטי חדש בין העותרת לבין צד יריב כלשהו",  נקבע. "כן מקובלת עלינו הקביעה, כי פסק הדין של בית הדין האזורי לעבודה לא שינה את מערך הזכויות והחובות של העותרת".

נתניהו הגישה את העתירה במטרה לערער את הקביעה בעניינה, לאחר שבית הדין הארצי לעבודה דחה אפשרות זו. נפתלי ואליהו תבעו את משרד ראש הממשלה בגין תנאי העסקה פוגעניים בעת שעבדו במעון. נתניהו העידה בתיק אך לא הייתה צד, ולכן נדחתה כאמור ערעורה בבית הדין הארצי לעבודה.

"יש לקבוע כי נתניהו לא הרימה את הנטל לשכנע שלא השתהתה ובכך החמיצה את השעה להפוך לבעל דין", קבע בית הדין הארצי לעבודה בהחלטתו במרץ השנה. עוד קבע כי נתניהו תצטרך שאת בהוצאות המשפטיות של נפתלי ואליהו בסך 6,000 שקל.