יו"ר העבודה המודח, יצחק הרצוג, באירוע קמפיין בחירו
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

הרצוג: אמשיך בתפקידי כיו"ר האופוזיציה

היו"ר המודח אמר בטקס חילופי תפקידים עם גבאי כי הוא נענה לבקשתו
יואב קרקובסקי
12 ביולי 2017
13:48
עודכן ב 14:57

ח"כ יצחק הרצוג (המחנה הציוני), שהפסיד בבחירות לתפקיד יו"ר העבודה בסיבוב הראשון, הודיע היום (רביעי) בטקס חילופי תפקידים עם היו"ר הנכנס אבי גבאי שנערך במטה המפלגה בתל אביב, כי הוא נשאר בתפקידו כיו"ר האופוזיציה לבקשתו של האחרון. גבאי, שגבר בסיבוב השני על ח"כ עמיר פרץ, אינו יכול לכהן בתפקיד זה בשל העובדה כי הוא אינו חבר כנסת.

הרצוג, שהביע תמיכה בפרץ בסיבוב השני, קרא לתמוך בגבאי. "אני מאחל לך בהצלחה מעומק הלב", אמר. "אני מתייצב לעזור למשהו חדש ונותן לך הזדמנות שתצליח, אעזור לך ככל שתחפוץ ותרצה. קורא לחבריי במפלגה ובמחנה הציוני לצופף שורות ולהתייצב לצד גבאי. אתה מקבל ממני כיו"ר מפלגת העבודה - ולא היה כזה טקס שנים רבות – אתה מקבל מפלגה בריאה, חזקה, עם עשרות אלפי חברות וחברים. מוכנה ובשלה להסתערות על השלטון.

הרצוג הדגיש כי החלטתו התקבלה בהתאם לבקשתו של גבאי, שכזכור הציע לו את התפקיד עוד בטרם נבחר. "אני מודה על קריאתך להמשיך לכהן כיו"ר האופוזיציה בכנסת ישראל. לאור המצב המיוחד שנוצר, שבו אני יו"ר האופוזיציה ואתה יו"ר המפלגה – אני נענה לבקשתך".

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני), שהודיעה על תמיכתה בגבאי לפני הסיבוב השני, בירכה על החלטתו של היו"ר המודח. "הרצוג מביא עמו ניסיון רב ואני בטוחה שהוא וגבאי ישתפו פעולה לטובת הצלחתה של מפלגת העבודה. הדבר יאפשר לגבאי להפנות את כל האנרגיה החוצה, להבאת תומכים ומצביעים חדשים והחזרת אלה שאבדו לטובת בניית כוחה של המפלגה", אמרה.

גבאי נשא דברים אתמול במטה המפלגה בתל אביב והבטיח לנצח את בנימין נתניהו על ראשות הממשלה ולהשיג 30 מנדטים בבחירות הקרובות. "הצבנו לעצמנו יעד שנראה רחוק וגבוה ובמאמץ גדול ובתושייה, הצלחנו להביא את ההצלחה. הסוד הוא להציע תקווה לאנשים. אמרנו שאם ננצח יהיה חשמל, ואכן יש – ועוד ביום שבו יש את פרשת הצוללות. המוקד הטלפוני והאתר של מפלגת העבודה קרסו מרוב פניות של אנשים שמבקשים להצטרף וכל הצטרפות כזאת מחזקת אותנו. אנחנו רוצים להגיע למאה אלף מתפקדים לפחות".

בסיבוב השני של הבחירות לראשות מפלגת העבודה שנערך שלשום גרף אבי גבאי 52% מקולות הבוחרים. יריבו פרץ השיג 48% מהקולות. טרם הסיבוב השני הודיעו כמה מחברי מפלגתו כי הם תומכים בו, ובהם היו"ר לשעבר שלי יחימוביץ', איתן כבל, סתיו שפיר ועמירם לוין.