ניידת משטרה (ארכיון)
צילום: פלאש 90

חיילים הותקפו בפרדס חנה: "חשבו שהם ערבים"

שני לוחמים מכפיר ומגולני שהיו בחופשה, הותקפו על ידי כמה נערים במהלך בילוי. הם נזקקו לטיפול בבית חולים: "עשו בהם לינץ', זה יכל להיגמר במוות"
כרמלה מנשה
20 באוגוסט 2017
08:49

שני חיילי צה"ל, לוחמים מחטיבות כפיר וגולני, הותקפו בסוף השבוע בפרדס חנה על ידי חבורת נערים. הנערים הכו את שני החיילים באמצעות צינור לעישון נרגילה, מכיוון שחשבו כי מדובר בערבים. החיילים, ביחד עם אזרח שהיה איתם, נזקקו לטיפול בבית חולים ולאחד מהם נגרם נזק בקרנית עינו.

האירוע התרחש ביום שישי בערב, כשהחיילים קבעו להיפגש עם ידידה משותפת בפרדס חנה. הם ישבו ביחד בגינה ציבורית, כשלפתע הגיחה קבוצת הנערים, אחד מהם בן 17 המכיר את הידידה, והחלו לתקוף אותם תוך שהם צועקים לעברם "אתם ערבים". גם תחנוניהם של החיילים שיפסיקו לא סייעו.

החיילים פונו לקבלת טיפול בבית חולים, שם הזעיק אביו של אחד מהם את המשטרה. "לוחמים יוצאים לחופשה ומותקפים על ידי עבריינים, רק כי נראו להם כמו ערבים. זו בושה", אמר אביו של אחד מהחיילים. "עשו בהם לינץ', זה יכל להיגמר במוות". לטענת האב, אף על פי שהיו עדים לאירוע, איש מהם לא הזמין משטרה.

האב הוסיף: "הם התנפלו עליהם עם צינור של נרגילה ועוד חפצים קהים. לאן הידרדרנו? אלה שני חיילים שנגרם להם נזק גופני ונפשי. ואם כן מדובר בערבים, אז צריך לפגוע בהם? אנחנו מזועזעים ודורשים שימוצה איתם הדין".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "עם קבלת הדיווח על האירוע, נפתחה במשטרה חקירה שנמצאת בראשיתה. בכוונתנו לפעול למיצוי הדין עם המעורבים במקרה כדי להגיע לחקר האמת".