נשיא לבנון מישל עאון
צילום: אי-פי

נשיא לבנון: לא אדרוש מחיזבאללה להתפרק מנשקו

מישל עאון תומך בחיזבאללה מכיוון ש"הארגון משתמש בנשק להילחם בישראל"
יובל קינג
24 בספטמבר 2017
07:24

נשיא לבנון מישל עאון אומר היום (ראשון) כי לא ידרוש מחיזבאללה להתפרק מנשקו מכיוון שהארגון משתמש בנשקו להילחם בישראל, שעדיין כובשת 30 קמ"ר מאזור הר דב - שטח השייך לטענתו ללבנון. בראיון לעיתון "לה פיגארו" הוסיף עאון כי ישראל מסרבת לכבד וליישם את ההחלטות הבינלאומיות הכוללות את זכות השיבה לפליטים הפלסטינים.

השר נפתלי בנט אמר בראיון לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן ב' כי אסור להבדיל בין חיזבאללה לבין מדינת לבנון. "אם חיזבאללה יפתח באש טילים על העורף הישראלי, אנחנו נראה בזה הכרזת מלחמה של מדינת לבנון הריבונית. אנחנו יותר לא נשחק את החיפוש של מחט בערימת שחט ", אמר בנט.

מחר צפוי נשיא לבנון לבקר בפריס, שם ייפגש עם נשיא צרפת, עמנואל מקרון, בפעם הראשונה מאז נבחר לנשיאות צרפת. בראיון לעיתון "אל-חיאת" הביע מקור צרפתי חשש מהסלמה אפשרית על הגבול בין לבנון לישראל.

ביום חמישי האחרון נאם עאון בעצרת הכללית של האו"ם והאשים את ישראל כי היא נוטה תמיד לדרך האלימות ולפתרונות צבאיים. גם מעל בימת האו"ם תמך הנשיא הלבנוני בפלסטינים ואמר כי "ישראל לא תוכל לתקן את הפשע של גירוש הפלסטינים ממולדתם בכך שתכפה על לבנון ליישב אותם בשטחה, אלא רק אם תממש את זכות השיבה של הפלסטינים".