אביגדור ליברמן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ליברמן יעלה מחדש את הצעת החוק עונש מוות למחבלים

בישראל ביתנו מתכוונים להעלות את הצעת החוק כבר במושב החורף, חודש לאחר שרה"מ התבטא בעד הוצאה להורג של מחבלים
יואב קרקובסקי
01 בספטמבר 2017
00:00

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מתכוון להעלות מחדש את הצעת החוק "עונש מוות למחבלים" כבר במושב החורף הקרוב של הכנסת - כך פורסם בחדשות הערב (שלישי). בסיעת ישראל ביתנו נחושים לקדם את החוק על רקע הפיגוע הבוקר בהר הדר, בו נהרג שוטר מג"ב ושני מאבטחים.

יושב ראש סיעת ישראל ביתנו, חבר הכנסת רוברט אילטוב, אמר על הצעת החוק שהגיש מטעם הסיעה של ליברמן כי "הגיע הזמן לעצור את החגיגה של המחבלים על חשבון דמם של אזרחי ישראל".

בסיעת ישראל ביתנו מתכוונים לאמת את הקואליציה עם דבריו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפני כחודש, כי יש צורך להחיל עונש מוות למחבלים. בביקור ניחומים אצל קרובי הנרצחים בפיגוע בחלמיש אמר ראש הממשלה: "עמדתי כראש ממשלה, במקרה של רוצח שפל כזה היא שצריך להוציא אותו להורג".

מוקדם יותר היום הותר לפרסום זהותו של המחבל שביצע את הפיגוע - ג'מל נימר בן 37 מהכפר הפלסטיני הסמוך בית סוריכ. אב לארבעה הילדים, היה בעל רקע של אלימות בתוך המשפחה ואשתו נמלטה לירדן. נימר השאיר אתמול מכתב לאשתו שבו הבהיר לה, בין היתר, כי אין לה קשר לכוונתו לבצע פיגוע. בבוקר הוא הגיע לשער האחורי של הר אדר ביחד עם פועלים פלסטינים המחזיקים באישור עבודה, שלף אקדח ופתח באש לעבר המאבטחים והשוטרים בעמדת הבידוק.