מימין: אבינעם כהן ואבשלום ערמוני
*

ההרוגים בתאונת צה"ל בגולן: סג"מ אבשלום ערמוני וסמל אבינעם כהן

השניים נהרגו כשנהג תותח מתנייע סונוור בזמן אימון והתהפך לתעלה. ארבעה חבריהם נפצעו
ענבל תמיר
27 בספטמבר 2017
12:30
עודכן ב 16:47

סגן אבשלום ערמוני, בן 22 מבית חורון, וסמל ראשון אבינעם דוד כהן, בן 22 מירושלים, הם שני החיילים שנהרגו לפנות בוקר (רביעי) בהתהפכות כלי הרכב המשוריין בגולן.

התאונה התרחשה קצת אחרי השעה 02:00, בזמן תרגיל של גדוד התותחנים 411 וקורס מפקדי גדודים ופלוגות, כשכמה כלי רכב מסוג תומ"ת נעו מצומת נפאח אל כיוון צומת האמיר (ווסט). לאחר שחצו את הכביש, נהגי הכלים התבקשו להמשיך לנוע על דרך עפר, ולשם כך היו צריכים לפנות מזרחה. אולם, נהג התומ"ת שהתהפך ביצע מעין פניית פרסה, כך שעמד מול השיירה שחצתה את הכביש. הוא הודיע בקשר כי הסתנוור מהאורות, ומיד לאחר מכן התהפך ונפל לתעלה בעומק של כשבעה מטרים.

כלי הרכב שהתהפך בגולן, הבוקר (צילום: ערן אליאני, מבצעי פיקוד צפון)

כתוצאה מהתאונה, ערמוני וכהן שהיו בצריח נהרגו במקום. ארבעת הפצועים חולצו, ופונו לבתי חולים. אחד הפצועים, שמאושפז בבית החולים רמב"ם בחיפה במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם, סובל מפגיעות פנימיות ואורתופדיות. יחד איתו מאושפז ברמב"ם פצוע במצב קל. בבית החולים זיו בצפת מאושפזים שני הפצועים הנוספים - במצב בינוני וקל.

בעקבות התאונה הוחלט בצה"ל להפסיק את כל אימוני היבשה עד ליום ראשון הקרוב. בגלל חומרת האירוע ואירועים נוספים שהתרחשו לאחרונה, יופסקו גם כל הנסיעות הליליות בכלי הרכב מהסוג שהתהפך.

דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, הגדיר את המקרה "קשה וחמור", ואמר כי לא ברור מדוע הנהג לא עלה על הציר וביצע פניית פרסה, ומדוע לא עצר ברגע שסונוור. מפקד זרוע היבשה, האלוף קובי ברק, מינה צוות מומחים לחקירת האירוע.