דניאל פאר 1943-2017, ארכיון
צילום ארכיון: פלאש 90

קולו נדם: העיתונאי והמגיש דניאל פאר מת בגיל 74

פאר, מהאישים המזוהים ביותר עם רשות השידור, שימש כקריין, מגיש וכתב ברדיו ובטלוויזיה. הנשיא ריבלין: "דניאל – מאדניו של השידור הציבורי"
מערכת כאן ועכשיו
28 בספטמבר 2017
08:13
עודכן ב 12:11

העיתונאי והמגיש דניאל פאר מת הבוקר (חמישי) בגיל 74 לאחר שבתחילת השבוע לקה באירוע מוחי ואושפז בבית החולים שערי צדק בירושלים. הוא נמנה עם בכירי העיתונאים, הקריינים והמגישים של הטלוויזיה והרדיו בישראל.

פאר החל לשדר כבר בגיל 12 במסגרת אולפן הילדים התל אביבי של קול ישראל. בשנת 1962 התקבל לקול ישראל, שימש כקריין חדשות והגיש תוכניות רבות, ביניהן "יומן השבוע" ו"רדיו-עשרה". בין השנים 1966 ו-1967 עבד במחלקה העברית של רשת התקשורת הבריטית בי.בי.סי בלונדון.

את דרכו בטלוויזיה הישראלית החל פאר ב-1970 כמגיש התוכנית "בכותרות ובשוליים". לאורך השנים הגיש את "מבט לחדשות", "בוקר טוב ישראל" ומשדרי חדשות שונים. כמו כן שימש ככתב, ראש דסק החוץ ועורך משנה של "מבט". בתחילת שנות השבעים ייסד והגיש את תוכנית התחקירים "כלבוטק", עימה זכה פעמיים בפרס כינור דוד. ב-1979 הנחה יחד עם ירדנה ארזי את תחרות הזמר האירופית האירוויזיון שנערכה באותה שנה בירושלים. בשנות השמונים נמנה פאר עם צוות המגישים של תוכנית האירוח "שעה טובה" ושימש כשליח חינוכי של הקרן הקיימת בקנדה. בשנת היובל למדינת ישראל הנחה את טקס הענקת פרס ישראל. לפני כשמונה שנים פרש פאר לגמלאות לאחר 48 שנות שידור.

דניאל פאר מגיש את מהדורת "מבט" הראשונה בצבע, פברואר 1983

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, התייחס הבוקר למותו של פאר ואמר כי "דניאל היה מאדניו של השידור הציבורי. איש מעשה ומקצוען מהמעלה הראשונה. נחמה ואני נעצבנו מאוד לשמוע את הבשורה על מותו ואנו משתתפים בצער משפחתו ומוקירים את זכרון פועלו".

גם שרת התרבות מירי רגב ספדה לפאר: "דניאל פאר ז"ל ליווה את חיינו עשרות שנים. נועם הליכותיו, קולו שהידהד על מרקעי הטלוויזיה הישראלית ברחבי הארץ וטביעות אצבעותיו בעולם התקשורת שלנו ימשיכו לתת אותותיהם בכולנו. דניאל פאר ז"ל היה בהחלט סמל ופאר בעולם המדיה והעיתונות. יהי זכרו ברוך!"

דניאל פאר יובא למנוחות מחר בשעה 11:00 בבית העלמין האלטרנטיבי בקיבוץ גבעת ברנר. הוא הותיר אחריו אישה, ארבעה ילדים ועשרה נכדים.