קצין משטרה תוקף חרדי בירושלים
צילום ארכיון: פלאש 90

קטין חרדי תובע 75 אלף שקל מקצין משטרה שתקף אותו

הצעיר, שהותקף בידי הנתבע בהפגנת חרדים, טוען כי הוא כלל לא נטל חלק במחאה. פרקליטו: "ידע כל שוטר מתעלל שהוא ישלם בכיסו. הגיע הזמן לשינוי המשוו
אמוץ שפירא
02 באוקטובר 2017
13:15
עודכן ב 13:26

בחור ישיבה קטין הלומד בירושלים הגיש היום (שני) תביעה לבית משפט השלום בירושלים נגד קצין משטרה שהיכה אותו, במהלך הפגנה שבה פונו מפגינים חרדים באלימות בידי שוטרים. הקטין תובע מהקצין 75 אלף שקלים.

לפי הקטין, לפני כחצי שנה הוא צעד מהישיבה שבה למד לעבר שכונת מאה שערים כדי להשתתף בחתונת חברו. כאשר הוא הגיע לצומת כיכר השבת הוא נתקל במחאה של חרדים, שהמשתתפים בה קראו קריאות גנאי לעבר השוטרים. הקצין שמוזכר בתביעה סבר כי הקטין הוא זה שקרא את הקריאות, גרר אותו להמשך הרחוב, ובשלב מסוים הלם בפניו בחוזקה באמצעות באגרוף.

מעוצמת המכה נפצע התובע ודם ירד מפיו, כובעו הועף והעדשה במשקפיו נשברה. לפי כתב התביעה הקצין המשיך להשתולל והלם בפניו של התובע בשנית תוך שהוא צורח עליו. לכתב התביעה צורף תיעוד מהאירוע סרטון המראה בבירור כיצד הקצין תוקף את הצעיר.

בכתב התביעה נכתב כי כתוצאה המתקיפה חש התובע בכאבים חזקים בפניו, בשיניו, וסבל מטראומה.
עו"ד איתמר בן גביר המייצג את הקטין אמר: "הגיע הזמן ששוטרים העושים דין שדה ומכים אזרחים יישאו באחריות על מעשיהם הנלוזים, וודאי כאשר מדובר בקצין שאמור לשמש דוגמה לכל".

עורך הדין הוסיף: "לצערי דמו של הציבור החרדי הפך להיות הפקר, והגיע הזמן לשנות את המשוואה לפיה חרדים סופגים מכות משוטרים ואלה ממשיכים להכות".

לדבריו, על שולחנו נמצאים כ-20 תיקים דומים של חרדים שהוכו והותקפו. "ידע כל שוטר מתעלל כי הוא ישלם בכיסו ואני מקווה שגם במשרתו, כדי שההתעללות תיפסק", הוסיף בן גביר.