רה"מ נתניהו בטקס 120 שנים לציונות, בשבוע שעבר
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

פרסום ראשון: המשטרה דורשת לחקור את נתניהו מיד לאחר החגים

הפרשן מוטי גילת חשף בחדשות הערב בכאן 11 כי על פי ההערכה, ראש הממשלה יידרש ללפחות ארבע חקירות בתיקים 1,000 ו-2,000
מערכת כאן ועכשיו
03 באוקטובר 2017
20:01
עודכן ב 21:09

המשטרה דורשת לחקור את ראש הממשלה נתניהו מיד לאחר החגים בחשד למעורבותו בתיק 1,000 (פרשת המתנות) ובתיק 2,000 (שיחות נתניהו-מוזס), כך פרסם הערב (שלישי) הפרשן הבכיר מוטי גילת בחדשות הערב בכאן 11. על פי ההערכה, נתניהו יזומן ללפחות ארבע חקירות. במשטרה טוענים כי התיקים סובלים מ"עודף ראיות" ומטרת הזימון לאפשר לראש הממשלה להגיב לשלל החקירות ב"נחת".

בשבוע שעבר התראיין פרקליט המדינה, שי ניצן, לכאן רשת ב' ואמר כי חלו התפתחויות בחקירת הפרשות בהן חשוד ראש הממשלה. ניצן הגיב לביקורת על התארכות החקירות וטען כי ייתכן שבמשטרה לא חזו את ההתפתחויות כשנתנו הערכת זמן בנוגע לחקירה. בתחילת החודש נחקר באזהרה המיליארדר ארנון מילצ'ן בחשד למתן שוחד לנתניהו במסגרת תיק 1,000. החקירה התבססה בין היתר על עדותו של עד המדינה ארי הרו.

במסגרת תיק 1,000 מנהלת המשטרה חקירה נגד ראש הממשלה בחשד שקיבל טובות הנאה ומתנות מאנשי עסקים. מאז נפתחה החקירה בדצמבר 2016, נחקר ראש הממשלה באזהרה מספר פעמים. בנוסף לתיק זה, חוקרת המשטרה את מה שזכה לכינוי תיק 2,000 בו ישנו חשד לפיו ניסו נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות, ארנון מוזס, לתאם מהלכים להגבלות על עיתון ישראל היום בתמורה לסיקור אוהד בכלי התקשורת מקבוצת ידיעות אחרונות שבבעלותו של מוזס.