ראובן שמרלינג
באדיבות המשפחה

שב"כ: רצח ראובן שמרלינג בערב חג סוכות - "פיגוע טרור"

הארגון הודיע כי עצר שני תושבי קבטיה בחשד שרצחו את תושב אלקנה בשבוע שעבר: "הממצאים מצביעים שמדובר בפיגוע ממניע לאומני"
כרמלה מנשה וענבל תמיר
08 באוקטובר 2017
17:12
עודכן ב 18:24

שני פלסטינים מהעיירה קבטיה שליד ג'נין נעצרו בחשד לרצח ראובן שמרלינג בערב חג הסוכות - כך התיר היום (ראשון) שב"כ לפרסם. כמו כן, בשב"כ קבעו כי רצח שמרלינג היה פיגוע טרור לאומני.

לפי הודעת שב"כ, השניים - שפרטיהם נמצאים תחת צו איסור פרסום - נעצרו לחקירה כבר ביום חמישי, במהלך החג. הם חשודים כי רצחו את שמרלינג, תושב אלקנה, שגופתו נמצאה מוטלת באזור התעשייה של כפר קאסם עם סימני אלימות קשים. 

עוד נמסר כי "הממצאים שנאספו עד כה במסגרת החקירה בשב"כ מצביעים על כך כי מדובר בפיגוע טרור שבוצע ממניע לאומני". החקירה נמשכת ויתר פרטיה נאסרו אף הם לפרסום.

בעקבות הודעת שב"כ כי רצח שמרלינג היה פיגוע טרור, פרסמה משפחתו הודעה ומסרה: "המשפחה קיבלה בסיפוק ובהערכה את הודעת הגורמים המוסמכים אודות תפיסת הרוצחים. המשפחה מבקשת להודות בהזדמנות זו לכוחות הבטחון על המאמצים הרבים שהושקעו תוך פרק זמן קצר.

"כן מבקשת המשפחה להודות לקהילת אלקנה ולכל התומכים ממעגלים שונים על החיבוק החם והאוהב. מנחמים יתקבלו בימי השבעה החל ממוצאי שמחת תורה. בשלב זה מבקשת המשפחה להתכנס באבלה".

ביום שישי השתתפו אלפי בני אדם בהלווייתו של שמרלינג שנערכה באלקנה. בני משפחתו של שמרלינג סיפרו כי הוא אמור היה לחגוג עמם את יום הולדתו ה-70 ביום שבו נרצח. 

עידית, בתו של ראובן, ספדה לו: "הכל היה מוכן ליום ההולדת שלך. הכנו שיר ומצגת, חולצות אבל חתן השמחה לא נמצא. לא הספקנו להיפרד ולומר לך כל כך הרבה דברים חשובים. תודה על השנים שלנו ביחד. רק יומיים חלפו ואתה כל כך חסר".

הדר, אחת הנכדות של ראובן, אמרה כי "זה לא נתפס. אנחנו יושבים אצלכם בחג. מחכים שתניף את אחד הילדים קטנים. אתה כמו דוד המלך שנולד ומת באותו היום. גם אתה דמות מרשימה כמוהו, אבל אתה שלנו".

ראש מועצת אלקנה, אסף מינצר, אמר לאחר רצח שמרלינג: "אנחנו פה בהלם ובצער עם המשפחה על הרצח של ראובן. היום הוא היה אמור לחגוג יום הולדת 70, כולם פה בהלם ותדהמה. זה דבר שלא מתקבל על הדעת".