בנימין נתניהו, אריה דרעי ונפתלי בנט
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

דרעי יוזם סגירת תאגיד השידור: "חיסכון של מיליארדים"

לפי גורמים בליכוד, שר הפנים הציע בישיבת ראשי הקואליציה לסגור את תאגיד השידור הציבורי ונימק: "אין טעם להוציא סכומים כאלה בשביל 1.5% רייטינג"
מיכאל שמש, זאב קם ויואב קרקובסקי
15 באוקטובר 2017
15:00

גורמים בליכוד טענו היום (ראשון) כי שר הפנים, אריה דרעי, הציע במהלך ישיבת ראשי הקואליציה לסגור את תאגיד השידור הציבורי כאן. לפי הגורמים, דרעי נימק את הצעתו בכך שסגירת התאגיד תחסוך למדינה עשרות מיליוני שקלים בעשור, והוסיף: "אין טעם להוציא סכומים כאלה בשביל רייטינג של 1.5%".


בישיבת הקואליציה לא התקבלה החלטה בנושא, והשרים הסכימו ביניהם כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ידון בנושא עם שר האוצר, משה כחלון. גורמים פוליטיים מסרו כי נושא סגירת התאגיד "בוודאי מעסיק את ראש הממשלה", אך הסבירות שהדבר יתרחש נמוכה מאוד.

זמן קצר לאחר הפרסום בדבר הצעתו של דרעי, צייץ שר התקשורת, איוב קרא: "שמחתי לקבל את ברכתו של ראש הממשלה לסגירת התאגיד הציבורי. סוף לבזבוז כספי הציבור". ואולם, הציוץ הוסר מחשבונו של קרא בתוך כמה דקות, ובסביבת נתניהו טענו כי הדברים שכתב לא היו על דעתו של ראש הממשלה.

זמן קצר לאחר מכן, צייץ שר התקשורת פעם נוספת: "היו פניות אלי מראשי הקואליציה לסגירת התאגיד הציבורי. פניתי לרוה"מ ועם קבלת החלטה סופית בעניין אעדכן בהתאם".