שרידי הרקטה שנורתה לישראל, הערב
צילום: רפאל חיון, ביטחון שדה

בעוטף עזה מגיבים לשיגור הרקטות: "דורשים שהירי לא יהפוך לשגרה"

שתי רקטות נורו אמש משטח סיני לעבר המועצה האזורית אשכול, ואחת אותרה בשטח פתוח. ראש המועצה: "מצפים מקובעי המדיניות שהשקט יחזור"
איציק זוארץ, נסים קינן וסולימאן מאסוודה
15 באוקטובר 2017
22:24
עודכן ב 23:50

י רקטות שוגרו אמש (ראשון) מחצי האי סיני אל שטח ישראל, אחת מהן אותרה בשטח פתוח. לא דווח על נפגעים או נזק. לאחר שתושבים דיווחו על הדי פיצוצים, אותר מקום נפילת הרקטה מחוץ לישוב במועצה האזורית אשכול. כוחות הביטחון ממשיכים בסריקות אחר רקטה שניה. איש לא נפגע מהירי ולא נגרם נזק. 

ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני, אמר בעקבות נפיתת הרקטה כי התושבים מצפים מקובעי המדיניות שירי הרקטות לא יהפוך שוב לשגרה ושהשקט יחזור. לדבריו, המועצה בקשר עם הצבא ואין שינוי בהנחיות לתושבים.

הירי התרחש על רקע מתקפה הערב של פעילי טרור בסיני נגד צבא מצרים, וייתכן כי מדובר בזליגה מהלחימה שם. בפיגועים, שהיו במוצבים באזור שייח זוויד נהרגו שישה חיילים מצרים ועשרות נפצעו. בהודעה רשמית של הצבא המצרי נאמר כי 24 מהתוקפים נהרגו. כלי תקשורת מקומיים דיווחו שבמתקפה השתתפו יותר ממאה מחבלים.

הפעם האחרונה שבה נורתה רקטה אל שטחי ישראל היתה בשבוע שעבר, אז שוגרה רקטה מעזה אך התפוצצה בשטחי הרצועה. ביישובי אשכול נשמעה גם אז אזעקה. בתגובה, צה"ל תקף והשמיד עמדת תצפית של חמאס. דובר צה"ל מסר אז כי "ניסיון הירי מהווה איום על ביטחון אזרחי ישראל ופגיעה בריבונותה של מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל אירוע טרור המבוצע מרצועת עזה".