השוטר בתיעוד מהסרטון
צילום: קבוצת מחאות החרדים הקיצונים

שוטר שלף אקדח לעבר חרדים: "מישהו רוצה לחטוף כדור?"

בתיעוד מהפגנה בירושלים נראה השוטר מאיים על מפגינים. המשטרה: הוא חש מאוים וניסה להרחיק אותם
ורד פלמן
17 באוקטובר 2017
08:18
עודכן ב 10:14

שוטר תועד אמש (שני) שולף אקדח ומכוון אותו לעבר חרדים בירושלים שהפגינו נגד גיוס לצה"ל. בסרטון נשמע השוטר אומר "מישהו פה רוצה לחטוף כדור?". במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הודיעו כי פתחו בבדיקת האירוע. בהפגנות שנערכו אתמול בירושלים וגם בבני ברק נעצרו 12 חרדים.

המקרה שבו תועד השוטר התרחש ברחוב ירמיהו בירושלים. בסרטון נראה השוטר מתקרב אל קבוצת חרדים שחסמו את הכביש, מתעמת איתם ואחר כך חוזר לניידת המשטרה – ומכוון את אקדחו לעבר אחרים. לאחר מכן הוא נסע מהמקום.


התקרית ברחוב ירמיהו בירושלים (צילום: קבוצת מחאות החרדים הקיצוניים)

אמש נעצרו 12 חרדים - שמונה בהפגנה בירושלים וארבעה בהפגנה שנערכה בבני ברק. בירושלים הפגינו עשרות במחאה על מעצרם של שני אברכים שלא התייצבו בלשכת הגיוס. המפגינים חסמו לזמן קצר את הכביש וניסו לשבש את תנועת הרכבת הקלה והתחבורה הציבורית. המשטרה פיזרה את המפגינים ועצרה שמונה מהם מהם בחשד להפרת הסדר. במקביל, נרשמה הפגנה נוספת של חרדים גם בבית שמש, שם הם חסמו לסירוגין את רחוב נהר הירדן.

מהמשטרה נמסר כי "מבדיקה ראשונית עולה כי השוטר שנסע בניידת באזור בר אילן, נקלע לפתע לתוך קבוצת מפגינים אלימה אשר התגודדו סביבו יידו אבנים וחפצים שונים לעבר הניידת וחסמו את הרכב בגופם, כל זאת תוך שהם מתקרבים אליו באופן מאיים, מנערים את הניידת ומגדפים אותו. בשלב מסוים השוטר חש מאיום וניסה להרחיקם מהמקום. למרות האמור, השוטר זומן עוד אמש  למפקדיו לבירור האירוע ונסיבותיו". 

בסרטון אחר שצולם אמש באזור נראית חיילת צה"ל מתעמתת עם חרדים שחסמו את הדרך למכונית. בתיעוד נראית החיילת מנסה להרחיק את המפגינים, בועטת בהם וסופגת מכות. 


תגיות:
חרדים