הפגנת החרדים בבני ברק
צילום: דוברות המשטרה

עשרות עצורים בהפגנות חרדים בבני ברק ובי-ם: "נמות ולא נתגייס"

מפגינים נגד הגיוס לצה"ל חסמו כביש בבני ברק. המשטרה עצרה 28 מהם ואמרה כי הם תקפו שוטרים. בי-ם הפריעו מפגינים לתנועת הרכבת הקלה, שמונה נעצרו
רום ליאור וורד פלמן
17 באוקטובר 2017
14:44
עודכן ב 22 אוקטובר 14:43

עשרות חרדים מוחים אחר הצהריים (שלישי) נגד הגיוס לצה"ל בשתי הפגנות הנערכות במקביל בבני ברק ובירושלים. בבני ברק התעמתו מפגינים  עם כוח משטרה שהגיע למקום, לאחר שחסמו כביש ברחוב ז'בוטינסקי.  המשטרה הודיעה כי 28 ממשתתפי ההפגנה נעצרו בגין תקיפת שוטרים. כשעה לאחר מכן החלה הפגנה של עשרות חרדים בירושלים, בצומת הרחובות שרי ישראל ויפו, שקראו: "נמות ולא נתגייס". שמונה מהם נעצרו לאחר שהפריעו לתנועת הרכבת הקלה.

ההפגנה בירושלים:


הפגנת החרדים בבני ברק, היום

צילום: דוברות המשטרה

המוחים בבני ברק חסמו את פינת הרחובות ז'בוטינסקי והשומר שבעיר. כוח משטרה הוקפץ לאזור ההפגנה, ובמקום התפתחו עימותים בין הצדדים. מהמשטרה נמסר כי העצורים נלקחו לחקירה לאחר שירדו לכביש ותקפו שוטרים. עוד מסרה המשטרה: "משטרת ישראל תאפשר את חופש המחאה, אך לא תתיר הפרת הסדר הציבורי ופגיעה במרקם החיים התקין של התושבים".

מאוחר יותר, החלה הפגנה נוספת של עשרות חרדים בירושלים, בצומת הרחובות שרי ישראל ויפו, על רקע מעצר של אברכים שלא התייצבו בלשכת הגיוס. המפגינים שרו, רקדו והשמיעו קריאות "נמות ולא נתגייס". הם ניסו לשבש את תנועת הרכבת הקלה העוברת בסמוך ושמונה מהם נעצרו ונלקחו לחקירה. מוקדם יותר היום, פוזרו בירושלים כרוזים שקראו להחריף את המחאה ולהפיץ אותה בערים נוספות.במסגרת הסלמת המאבק, גם אמש הפגינו חרדים בירושלים ובבני ברק וקראו נגד הגיוס של אברכים לצה"ל. בירושלים חסמו המפגינים כביש לזמן קצר סמוך לרחוב ירמיהו בעיר ואף ניסו לשבש את תנועת הרכבת הקלה במקום. בשתי ההפגנות נעצרו 12 מוחים. 11 מביניהם שוחררו בבית משפט השלום בירושלים והורחקו מהפגנות בהמשך.

במקביל, פורסם תיעוד מההפגנה אמש בירושלים שבו נראה שוטר כשהוא שולף אקדח ומכוון אותו לעבר המפגינים. בסרטון נשמע השוטר אומר "מישהו פה רוצה לחטוף כדור?". בעקבות הפצת סרטון הווידאו, במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הודיעו כי פתחו בבדיקת האירוע. 


תגיות:
חרדים