אביגדור ליברמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ליברמן: מה שראינו שלשום בסוריה זה במסגרת חיזוק הרתעה

שר הביטחון אמר לכאן רשת ב' כי אף אחד לא מחפש מלחמה, אבל אי אפשר להשלים עם המציאות שחיל האוויר האיראני יבנה בסיס או שיהיה בסיסי ימי
מערכת כאן ועכשיו
18 באוקטובר 2017
08:04
עודכן ב 12:02

"תפקידנו הראשון למנוע את העימות וזה משיגים רק באמצעות חיזוק ההרתעה. מה שראינו שלשום בסוריה זה במסגרת חיזוק הרתעה", כך אמר הבוקר (רביעי) שר הביטחון אביגדור ליברמן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב'.

בהתייחסות לתקיפת סוללת הנ"מ בסוריה הוסיף ליברמן כי "אנחנו מעדכנים את הגורמים הפעילים באזור", הוסיף". לדבריו, "אנחנו רציניים ומתנהלים באופן אחראי, אך גם באורח נחוש, אין כאן חלטורות. הכל מתוכנן והכל שקול. נבצע כל דבר שנחוץ עבור ביטחון ישאל. לא נשנה דפוסי עבודה שלנו בגלל ירי או איום כזה או אחר".

לדברי שר הביטחון, "אף אחד לא מחפש מלחמה, אבל יחד עם זאת אי אפשר לוותר על אינטרסים חיוניים למדינת ישראל. לא יכולים להשלים עם המציאות שחיל האוויר האיראני יבנה בסיס או שיהיה בסיסי ימי, או בסיס של שכירי חרב איראנים. נעשה הכל על מנת למנוע את המלחמה ומקווה שהמסר ייקלט".

ליברמן אמר כי החלטות הקבינט בעקבות הפיוס הפלסטיני הן "חזרה על אותן החלטות שקיבל הקבינט והקהילה הבינלאומית בעבר". בהתייחסו לחמאס אמר שר הביטחון כי "סאלח אל-עארורי יושב בביירות תחת חסותה של חיזבאללה. חמאס משקיע במנהרות ורקטות במקום לפתח את האוכלוסייה בעזה. חמאס לא ויתר לרגע אחד על פעולות טרור. לא תמיד שומעים הכל, אין יום שאנחנו לא מנהלים מאבק עיקש נגד חמאס, כולל בימים האחרונים".

על דבריו של יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, כי אין לפנות התנחלויות כחלק מהסכם שלום עם הפלסטינים אמר ליברמן כי "אבי גבאי גר בצפון ת"א ואני בנוקדים. הוא מפזר כל מיני הצהרות לכל הכיוונים. הוא מבולבל ולא מוצא את הדרך".

שר הביטחון התייחס גם לשאלת גיוס החרדים ואמר כי מבחינתי, כולם חייבים בשירות חובה. הגשנו פעמיים הצעת חוק שכל בני 18 חייבים להתגייס". לדבריו, "מי שמפגינים הם לא חלק מהציבור שיושב איתנו בממשלה. להיפך, הם תוקפים אותם. מדובר בקומץ אנשים, החבורה של הרב אוירבך, שהם מהמתנגדים גדולים של אלה שיושבים איתנו בממשלה".