ראש הממשלה בנימין נתניהו עם המפכ"ל רוני אלשיך
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מקורבי נתניהו הזהירו את אלשיך: רה"מ "יתקוף אותך אישית"

שלושה ממקורבי נתניהו העבירו לאחרונה מסר למפכ"ל, שלפיו רה"מ זועם על ההדלפות מהחקירות ובסביבתו אף מכנים את אלשיך "בוגד"
רועי ינובסקי
18 באוקטובר 2017
13:30
עודכן ב 13:37

שלושה ממקורביו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחחו בחודש האחרון עם המפכ"ל רוני אלשיך והבהירו לו כי ראש הממשלה אינו מרוצה מהתנהלותו וצפוי לתקוף אותו באופן אישי, כפי שאכן קרה בסוף השבוע שעבר. השיחות בין מקורבי נתניהו לאלשיך מצטרפות לפרסום הבוקר (רביעי) ב"ידיעות אחרונות" על מסר דומה שהועבר למפכ"ל, לפיו יש "כעס גדול" כלפיו בלשכת ראש הממשלה.

המקורבים מטעם נתניהו ששוחחו עם אלשיך הזהירו אותו כי ראש הממשלה זועם על כך שמידע דולף סביב החקירות המתנהלות נגדו. לטענתם, בסביבתו של נתניהו אף מכנים את אלשיך "בוגד". לאחר שנתניהו הפך את המתקפה לפומבית, והאשים את המשטרה ב"צונאמי של הדלפות", עדכן המפכ"ל את היועץ המשפטי לממשלה במסרים שהועברו אליו ממקורבי ראש הממשלה.

בסביבתו של ראש הממשלה דחו את הטענות כי נתניהו השתמש במקורביו כדי להעביר מסרים למפכ"ל, וכי בסביבתו כינו אותו "בוגד". מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "הטענות מהן משתמע שראש הממשלה שלח שליחים או השתמש במקורבים כדי להעביר מסרים למפכ״ל המשטרה, הן הזויות. כך גם הטענה כי בסביבתו הושמעו כינויי גנאי כנגד המפכ״ל.

"מי שטוען את הדברים, מנסה להסיט את תשומת הלב מהביקורת המוצדקת של ראש הממשלה נתניהו כנגד מכת ההדלפות הבלתי חוקיות, שהחלו עם מינויו הבעייתי של היועץ הפוליטי ליאור חורב לתפקיד יועץ למשטרה".

ביום שבת בערב פרסם ראש הממשלה פוסט בדף הפייסבוק שלו שבו השתלח במשטרה. "כשהמפכ״ל אלשיך נכנס לתפקידו, הוא קיבל שתי החלטות חשובות: שלא יהיו יותר הדלפות מהחקירות ולא יהיו יותר המלצות של המשטרה", כתב נתניהו. לדבריו, "מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים וללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי".

למחרת, הגיבה המשטרה להאשמות וכינתה את דברי נתניהו "מתקפה חסרת שחר". במשטרה אמרו כי "משטרת ישראל עושה את עבודתה בהתאם לחוק ובממלכתיות. לא ניגרר למתקפות חסרות שחר שנועדו לשבש את עבודת המשטרה ולפגוע בלגיטימיות שלטון החוק".

אלשיך עצמו התייחס למתקפה האישית של ראש הממשלה נגדו, ובשיחה עם סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה שנערכה ביום שני האחרון הבהיר כי הוא נותן אמון מלא בחוקרים. "אני בטוח שההדלפות לא הגיעו מהמשטרה. אין עוד ארגון שעשה כל כך הרבה כדי למנוע הדלפות ולשמור על טוהר המידות", טען המפכ"ל.