האקר (אילוסטרציה)
צילום: שאטרסטוק

פרסום ראשון: "ההאקר מאשקלון" יישאר במעצר עד תום ההליכים

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב החליט להותיר במעצר את ההאקר המואשם כי שלח איומי שווא למוסדות אמריקניים, למרות המלצה לבחון חלופות אחרות
שלי טפיירו
18 באוקטובר 2017
15:50
עודכן ב 16:14

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט היום (רביעי) לעצור עד לתום ההליכים את "ההאקר מאשקלון", הנאשם כי הטריד מאות מוסדות אמריקניים ושלח להם איומי שווא. בית המשפט הסביר את ההחלטה במסוכנותו ובעבירות שביצע גם במהלך המעצר.

הצעיר בן ה-19, תושב אשקלון, שיגר איומי סרק על פצצות שהוטמנו במטוסים ועל פיגועים שתוכננו לכאורה במוסדות יהודיים ברחבי ארצות הברית. בחודש אפריל הוגש נגדו כתב אישום בארצות הברית, ובקיץ נפתח נגדו הליך פלילי גם בישראל. בכתב האישום שהוגש לבית משפו השלום בתל אביב, צוין כי הנער איים על כ-2,000 מוסדות.

במהלך תקופת מעצרו, ההאקר נענש בשלילת ביקורים, לאחר שנתפסו ברשותו עשרות כדורי שינה שהבריח לכלא. בנוסף, הוא ניסה לחטוף נשק משוטרת. בית המשפט החליט היום להותיר אותו במעצר, למרות המלצת תסקיר מבחן בעניינו לבחון חלופות אחרות.

בשבוע שעבר פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי ההאקר מאשקלון  נתפס עם כדורים אסורים אותם הצליח להבריח אל בין כותלי הכלא. הצעיר יצא לדיון בעניינו בבית המשפט והצליח להשיג עשרות כדורי שינה, למרות השגחת הסוהרים והגדרתו כאסיר מסוכן. החומר התגלה בתוך הכלא, ובתגובה,  שירות בתי הסוהר העמיד אותו לדין ונשללה ממנו הזכות לרכוש בקנטינה ולקבל ביקורים במשך כחודש. קרובי משפחתו של הצעיר טענו כי הכדורים מעידים על מצבו הנפשי הרעוע.