פגישת ליברמן ומאטיס
חשבון הטוויטר של שר הביטחון, אביגדור ליברמן

ליברמן בוושינגטון: "לא ניתן לאיראן להתבסס ליד גבולינו"

שר הביטחון נפגש עם עמיתו האמריקני בביקור מדיני בארה"ב: "מודה לנשיא טראמפ על נאומו האמיץ בנוגע לאיראן"
כאן ועכשיו
19 באוקטובר 2017
23:29

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, נפגש היום (חמישי) עם מקבילו האמריקני, מזכיר ההגנה, הגנרל ג'יימס מאטיס. לאחר הפגישה התייחס ליברמן לאיום האיראני ולמשטר אסד.

"העולם המערבי בראשות ארצות הברית ניצב בפני אתגרים כבדים במזרח התיכון, בראשם המשך ניסיונות ההתפשטות המסוכנים של איראן באזור ובסוריה", אמר שר הביטחון. "איראן היא יצואנית הטרור הגדולה והמסוכנת בעולם, ומשמרות המהפכה הוא ארגון הטרור הגדול והמסוכן בעולם".

ליברמן הוסיף כי "איראן שואפת להפוך את סוריה לבסיס קדמי מול ישראל, גם ברמת הגולן, ופועלת להקים על אדמת סוריה בסיסי חיל אוויר וחיל ים, ולהחדיר אליה עשרות אלפי לוחמים של מיליציות שיעיות. לא נסבול מצב בו איראן וגרורותיה יתמקמו לאורך גבולותינו, ונגן על האינטרסים שלנו בכל דרך שנמצא לנכון, ובהתאם לקווים האדומים שלנו, בנחישות ובשיקול דעת".

בהתייחסו לאירועים היום בגבול סוריה אמר שר הביטחון: "כל פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל תיתקל בתגובה נחושה, בדיוק כפי שצה"ל פעל לפני שעה קלה כשתקף בסוריה כתוצאה מזליגת הירי לרמת הגולן מוקדם יותר היום. אנו רואים במשטר אסד אחראי לכל מה שמתרחש משטחו, ואני מציע לא לבחון את הסבלנות ואת הקווים האדומים שלנו. אין לנו כוונה לעבור לסדר היום על כל ניסיון להפר את השקט ולפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל, כפי שקרה הבוקר בצפון".

במהלך הפגישה המשותפת, דנו ליברמן ומאטיס, בין היתר, בסוגיות אזוריות אסטרטגיות ובהמשך חיזוק שיתופי הפעולה הביטחוניים והמודיעיניים בין ארצות הברית לישראל. "הגנרל מאטיס, אתה ידיד אמת של מדינת ישראל, והיחסים עימך הם דוגמא ליחסים העמוקים עם הממשל האמריקני בכלל. אני מבקש להודות לנשיא טראמפ על נאומו האמיץ והמוסרי בנוגע לאיראן", אמר ליברמן לעמיתו.

מוקדם יותר, נפגש שר הביטחון בבית הלבן עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, הגנרל הרברט מק'מאסטר.