שר הפנים אריה דרעי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לא הסכים לבקשת דרעי ונפסל לתפקיד במשרד הפנים

סגן ראש עיריית בת ים לשעבר, טוען כי זומן לפגישה עם השר דרעי וכשסירב לתמוך במועמדותו של הרב אליהו בר שלום לתפקיד בבת ים, נפסל לתפקיד
מערכת כאן
20 באוקטובר 2017
22:50

סגן ראש עיריית בת ים לשעבר, אורי בוסקילה, הגיש עתירה לבית הדין לעבודה, שבה הוא טוען כי נמצא מתאים לתפקיד במשרד הפנים, אך נפסל משום שלא הסכים עם מינוי שביקש שר הפנים אריה דרעי. כך פרסם הערב (שישי) מוטי גילת ב"חדשות השבוע".

לפני למעלה משנה פרסמה נציבות שירות המדינה מודעה בעניין תפקיד פנוי של הממונה על מחוז הדרום במשרד הפנים. ועדת האיתור שהוקמה המליצה על שני מועמדים, אחד מהם היה בוסקילה. הוא טוען כי זומן לפגישה בארבע עיניים עם השר דרעי לאחר שנמצא מתאים לתפקיד, ונשאל אם יתמוך במועמדותו של הרב אליהו בר שלום, המזוהה עם ש"ס, לתפקיד הרב הספרדי הראשי של בת ים, והאם בכוונתו לחדול מכהונתו כחבר מועצת העיר.

בוסקילה כותב בתצהיר שהגיש לבית הדין כי לאחר שהשיב בשלילה לבקשה של דרעי, נרמז לו כי לא יזכה במינוי. כעבור ארבעה חודשים, לחץ עליו מנכ"ל משרד הפנים להסיר את מועמדותו ולבסוף, פסלה הוועדה בראשותו של המנכ"ל, שמקורב לשר הפנים, את מועמדותו של בוסקילה.

דובר שר הפנים דחה את הטענה כי נעשה ניסיון להתנות את מינויו של בוסקילה בתמיכתו ברב בר שלום. בתגובה, כתב דרעי: " ועדת איתור, בראשות מנכ"ל משרד הפנים, המלווה על ידי נציבות שירות המדינה, פסלה את מועמדותו של מר בוסקילה, לאחר שנודע כי לא דיווח אמת לפני הוועדה והסתיר מידע רלוונטי הנוגע לזיקתו הפוליטית".

עוד הוסיף דרעי כי "לאחר שנודע על המידע שהסתיר, זומן מר בוסקילה בשנית להופיע לפני הוועדה כדי להסביר את פשר הסתרת המידע ואי-דיווחו. הוועדה החליטה פה אחד להסיר את מועמדותו של מר בוסקילה וציינה כי היא רואה במעשהו אירוע חמור ביותר. השאלה שהוצגה למר בוסקילה בדבר חברותו במועצת עיריית בת ים היא שאלה מחויבת, שכן התפקיד הציבורי הבכיר שעליו התמודד בשירות המדינה - מחייב הפסקת כהונתו כחבר מועצה", כתב השר דרעי.