סאלח אל-עארורי בקהיר בשבוע שעבר
צילום: אי-פי

סגן מנהיג חמאס: לא נכיר בישראל בשום מקרה

הפיוס הפלסטיני: בראיון לטלוויזיה באיראן אמר סאלח אל-עארורי כי חמאס לא יוותר על זכותו להתנגדות. דיווח: הארגון צפוי לחדש את קשריו עם סוריה
גל ברגר
23 באוקטובר 2017
10:43

סגן מנהיג חמאס, סאלח אל-עארורי, אמר היום (שני) בראיון לערוץ "אל-עאלם" האיראני, כי ארגונו לא יכיר בישראל בשום מקרה. לדבריו חמאס לא יוותר על זכותו להתנגדות ולא יכיר בישראל גם לאחר הקמת מדינה פלסטינית ונסיגת ישראל לקווי 1967. עארורי אמר בראיון כי "הסכמנו לשתף פעולה להשגת מדינה פלסטינית בקווי 67 אך לא הכרנו בישראל והדבר אינו מבטל את הזכות של עמנו על כל פלסטין".

בתוך כך, מקור בחמאס בעזה אומר היום לעיתון "אל-חיאת" כי חידוש הקשרים האסטרטגיים בין ארגונו לבין איראן יסלול את הדרך לחידוש היחסים בין חמאס לסוריה. על פי המקור, זו רק שאלה של זמן ואפשר שהדבר יקרה לפני סוף השנה. המקור הוסיף כי מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, החל לפעול לחיזוק הקשרים עם טהראן עוד כשהיה המתאם בין הזרוע הצבאית של חמאס לדרג המדיני של הארגון והנושא הפך אסטרטגי עם בחירתו למנהיג חמאס ברצועת עזה.

נציג קטר לשיקום רצועת עזה, מוחמד אל-עמאדי, הגיע אמש שוב לרצועת עזה. בחמאס הכחישו אתמול דברים שיוחסו ליחיא סינוואר ולפיהם קטר מתנגדת לפיוס בין פתח לחמאס ואינה מרוצה מההתקרבות בין חמאס לבין מצרים.