הריסות בעיר א-ראקה, החודש
צילום: אי-פי

נקמת דאעש: לפחות 128 הרוגים בטבח באזור חומס

הרצח ההמוני התרחש בעיירה אל-קרייתין בשבועות שקדמו לכיבושה על ידי המשטר הסורי. הארגון הסורי לזכויות אדם: "מעשה נקמה שביצעו אנשי דאעש באזרחים"
דנה בן שמעון
23 באוקטובר 2017
13:07
עודכן ב 13:32

המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח היום (שני) כי דאעש טבח בלפחות 128 בני אדם בעיירה אל-קרייתין שבאזור חומס לאורך שלושת השבועות שקדמו לכיבושה בידי משטר אסד.

בימים האחרונים נסוג ארגון המדינה האיסלאמית מהעיירה לאחר שהמשטר הסורי ובני בריתו הצליחו להשתלט עליה. מנהל המרכז הסורי לזכויות האדם, ראמי עבד א-רחמן, מסר כי "מדובר במעשה נקמה שביצעו אנשי דאעש באזרחים שהואשמו בשיתוף פעולה עם כוחות המשטר". 

לפני כשבוע איבד דאעש את השליטה בעיר א-רקה, שהוכרזה בעבר "בירת המדינה האיסלאמית". הקרבות בעיר נמשכו יותר מארבעה חודשים ומלבד צבא סוריה השתתפו בהם מיליציות סוניות וכורדיות שונות והקואליציה הבינלאומית בהובלת ארצות הברית. אתמול טען דובר משרד ההגנה של רוסיה כי הפצצות הכוחות האמריקאים "מחקו את א-רקה מעל פני האדמה כמו שעשו עם גרמניה ב-1945".

ביום חמישי האחרון אישרה דוברת הכוחות הכורדיים בשיחה עם כאן 11 כי א-רקה נקייה לחלוטין ממחבלי דאעש ואמרה כי למרות תבוסתו של ארגון הטרור הסוני, טרם ניתן אישור לתושבי א-רקה לשוב לבתיהם, משום שרבים מהם ממולכדים.

תגיות:
דאעש