שר החינוך נפתלי בנט
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בנט: תומך בקמפיין MeToo, אמרתי לסמוטריץ' את דעתי

שר החינוך הביע תמיכה בקמפיין הרשת לחשיפת פגיעות מיניות: "קמפיין חשוב, בזכותו מטריד פוטנציאלי יחשוש להטריד"
לירן כוג'הינוף
25 באוקטובר 2017
13:17
עודכן ב 13:20

שר החינוך, נפתלי בנט, הביע היום (רביעי) את תמיכתו בקמפיין הרשת "MeToo#", המעודד חשיפת מקרים של פגיעות מיניות למען העלאת המודעות הציבורית. בשיחה שקיים עם סטודנטים באוניברסיטת בר אילן, הבהיר בנט כי הוא שוחח בנושא עם חבר מפלגתו ח"כ בצלאל סמוטריץ', שיצא נגד הקמפיין וטען כי הוא מכפיש את כלל הגברים.

"הקמפיין של MeToo הוא נכון וחשוב", קבע בנט בשיחה עם הסטודנטים. "ההטרדות המיניות זו בעיה אמיתית. ברגע שאתה מאפיין אותה ונותן לה ביטוי ציבורי – אז אותה הבחורה שעוברת הטרדה יכולה לזהות שהיא עברה אותה. לפני 30 שנים הנושא הזה לא היה ידוע, אבל בזכות הקמפיין, גם המטריד הפוטנציאלי יחשוש להטריד".

בפגישה נשאל שר החינוך גם בנוגע לרפורמת חמש היחידות במתמטיקה, והודה כי הלחץ שהופעל על תלמידים היה טעות. "כשיצא הקמפיין לחמש יחידות, התברר שיצרנו אווירת לחץ שאמרה – אם אתה לא עושה חמש אתה לא שווה", הסביר בנט. "זו לא הייתה הכוונה, וכשהבנו שהקמפיין פוגע הסרנו אותו – אבל לא הפסקנו את העבודה בעניין".

השבוע אמר סמוטריץ' כי אף על פי שיש דברים חיוביים בקמפיין MeToo, "אי אפשר להימנע מהמניעים של מי שמובילים אותו". בראיון לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב', הוא האשים כי "בזמן שידיעות אחרונות פרסמו את הקמפיין הזה, הם הקדישו כתבה בעיתון למייסד פלייבוי".

בנוסף, תקף סמוטריץ' את השחקנית אורנה בנאי, שחשפה במסגרת הקמפיין פגיעות מיניות שעברה: "אני לא מוכן לקבל את דיבורים כמו של אורנה בנאי, שאמרה שכל מערכות היחסים שלה עם גברים היו אונס אחד גדול. בדיוק אותם האנשים שתומכים בקמפיין הם גם אלה שצועקים לנו 'איראן' כשאנחנו מנסים להגביל את הכניסה לאתרי פורנוגרפיה".