הרמטכ"ל איזנקוט באוגדת עזה, היום
צילום: דובר צה"ל

איזנקוט באוגדת עזה: "השמדת המנהרה – הישג מבצעי מרשים"

הרמטכ"ל קיים הערכת מצב בעקבות השמדת המנהרה שהתגלתה בשטח ישראל: "נפעל מול כל איום בכל זמן". דיווח: עלה לתשעה מניין המחבלים שנהרגו בתקיפה
רועי שרון, דנה בן שמעון ושמעון סימן טוב
31 באוקטובר 2017
12:22
עודכן ב 01 נובמבר 13:20

הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, קיים בצהריים (שלישי) הערכת מצב מיוחדת באוגדת עזה, פחות מיממה לאחר שצה"ל השמיד מנהרה שחדרה מרצועת עזה לתוך ישראל. איזנקוט שיבח את השמדת המנהרה ואמר כי מדובר ב"הישג מבצעי מרשים", ובו נהרגו גם שבעה אנשי ארגוני טרור ובהם בכירים.

"הפעולה הזו מצטרפת לפעולות רבות, גלויות וסמויות, שכוחות צה"ל עושים ויוסיפו לעשות למול כל איום, בכל זמן ובכל מצב", הדגיש הרמטכ"ל. "אנחנו עוקבים באופן הדוק אחר הנעשה בקרב גורמי הטרור ברצועת עזה. כל תגובה או פגיעה בריבונות הישראלית תענה בנחישות ובאופן נחרץ וברור כפי שעשינו ביממה האחרונה". בהערכת המצב השתתפו גם מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי ומפקד אוגדת עזה, תת-אלוף יהודה פוקס.

במקביל, כלי תקשורת ברצועת עזה דיווחו היום כי שתי גופות נוספות אותרו באזור שהושמדה. בדיווחים שפורסמו בכלי התקשורת המזוהים עם חמאס, לא צוין לאיזה ארגון השתייכו המחבלים שגופותיהם חולצו. 

בנאום שנשא ברצועת עזה, הזהיר מנהיג חמאס, אסמאעיל הניה, כי ישראל חצתה קו אדום. "מי שחושב שאפשר לטרוף את הקלפים או לשנות את כללי המשחק – טועה", אמר הנייה. "הנשק שלנו הוא הכבוד שלנו". על המחבלים שנהרגו אמר הנייה: "הם הלכו במנהרות לכיוון ירושלים. הם ידעו בשביל מה הם נלחמים".

"האויב חי באשליות אם הוא סבור שבאמצעות הטבח הזה הוא מסוגל לכפות כללי משחק", המשיך בכיר חמאס. "האסטרטגיה ברורה והיא מגיעה לנקודת הסיום – פלסטין, ירושלים וזכות השיבה. ההתנגדות והנשק שלה הם קו אדום שלא נאפשר לגעת בו".