גילאון במליאת הכנסת, באפריל
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

פרסום ראשון: המשטרה חוקרת חשד לזיופים בבחירות לוועידת מרצ

לפי החשד, תומכי אילן גילאון שניסו להיבחר לוועידה הגישו עשרות מסמכים עם חתימות מזויפות. הח"כ: גורמים מבפנים רוצים דנ"א אחר למפלגה
מוטי גילת
01 בנובמבר 2017
20:56

המשטרה חוקרת חשד לזיוף עשרות חתימות כדי לקדם מועמדים בבחירות לוועידת מפלגת מרצ – כך פרסם היום (רביעי) לראשונה פרשננו הבכיר מוטי גילת בחדשות הערב בכאן 11.

במשטרת מחוז תל אביב חושדים כי קבוצה מסוימת של תומכי חבר הכנסת אילן גילאון, המתמודד על ראשות המפלגה, ניסתה להיבחר לוועידת המפלגה שנערכה באחרונה. לפי החשד, לשם כך הגישו חברי הקבוצה את המסמכים הרלוונטיים – אך העובדת שמופקדת בנושא גילתה שחתימתה זויפה על גבי 48 מסמכים. העובדת דיווחה על המקרה ומזכ"ל המפלגה וחבר הכנסת החדש מוסי רז הוא שהגיש את התלונה למשטרה. המשטרה, מצדה, הזמינה מומחה לבדיקת חתימות.

חבר הכנסת גילאון מסר בתגובה: "אני מבין שיש גורמים פוליטיים במרצ שאינם מקבלים את תוצאות הבחירות וגמרו אומר לייחס למפלגה דנ"א של מפלגות אחרות".

בוועידת המפלגה שנערכה בספטמבר הוחלט שכהונתה של יו"ר מרצ, זהבה גלאון, לא תקוצר. ההצעה שהועלתה בידי המתנגדים לגלאון לפיה ייערכו פריימריז בפברואר 2018 נתמכה על ידי רוב חברי הוועידה - 54.5 אחוזים, שהם 342 מצביעים, ורק 280 מצביעים (44 אחוזים) התנגדו לה. אולם על-פי חוקת מרצ, שינוי חוקתי יתאפשר רק בתמיכה של 60% מחברי הוועידה, ועל כן ההצעה נפלה. גלאון עצמה התפטרה לפני כשבועיים מהכנסת "כדי להנהיג פריימריז פתוחים", אולם נותרה בתפקידה כיו"ר המפלגה. 

תגיות:
מרצ