ביטן בכנסת, באפריל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ביטן בשיחה סגורה: "הקואליציה מתפרקת"

יו"ר הקואליציה הזהיר את ראשי הסיעות כי לא יוכלו להעביר הצעות חוק שלהם אם לא יירתמו להעביר את חוק קק"ל: "זה המוניטין של הממשלה"
מיכאל שמש וזאב קם
07 בנובמבר 2017
21:02

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (הליכוד) הזהיר אתמול (שני) את ראשי הסיעות כי "הקואליציה מתפרקת"- כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. בשיחה סגורה שקיים עם ראשי הסיעות הזהיר ביטן כי הוא קיבל החלטה אישית שלפיה אם הצעות חוק שיקודמו ייפלו, כל סיעה תישא בתוצאות.

ביטן אמר לראשי הסיעות כי בקרוב תתקיים ההצבעה על החוק הנוגע להעברת חלק מתקציב קק"ל למדינה, וציין כי "זה המוניטין של הממשלה". הוא הסביר כי אם הצעה זו תיפול בהצבעה בכנסת, סיעות הקואליציה לא יוכלו להעביר הצעות חוק משלהן. "אם חוקים ייפלו - שייפלו", אמר.  

במקביל, נוצר עימות חדש בקואליציה סביב חוק המלצות המשטרה, שמבקש לקבוע שהמשטרה לא תוכל בסוף החקירה להמליץ על כתב אישום. החוק אמנם צפוי לעבור מחר בכנסת בקריאה טרומית, אך מאחורי הקלעים ישנו ויכוח לאיזו ועדה יגיע החוק לאחר אישורו.

בליכוד דורשים כי החוק יגיע לוועדה שלהם, ועדת הפנים, שבראשה עומד יוזם החוק דוד אמסלם. מנגד, בבית היהודי ובסיעת כולנו דורשים שהחוק יגיע לוועדת החוקה שבראשה עומד ניסן סלומינסקי מהבית היהודי. השליטה בוועדה קובעת את קצב התקדמות החוק וגם את היכולת לבצע בו שינויים.

נכון לעתה יו"ר הקואליציה ביטן מהליכוד מהצד אחד, ושרת המשפטים איילת שקד וח"כ שולי מועלם מהבית היהודי מצד שני, מתחייבים שלא לוותר בנושא.