עופר מקסימוב
צילום: פלאש 90

נדחתה בקשתו של עופר מקסימוב לשחרור מוקדם מהכלא

ועדת השחרורים דחתה את בקשתו של מקסימוב, שנידון ל-18 שנות מאסר בגין גניבה של יותר מ-250 מיליון שקלים בפרשת המעילה בבנק המסחר
תמר אלמוג ושלי טפיירו
13 בנובמבר 2017
14:33
עודכן ב 14:49

ועדת השחרורים של בתי המשפט דחתה היום (שני) את בקשת השחרור המוקדם של עופר מקסימוב, שהורשע בשנת 2004 בגניבה של יותר מרבע מיליארד שקלים מהבנק למסחר באמצעות אחותו אתי אלון. בעקבות ההחלטה, מקסימוב ישלים את מלוא עונש המאסר שנגזר עליו - 18 שנים. 

בהודעה מהיום נמסר כי נימוקי הוועדה לדחיית בקשתו של מקסימוב נותריםחסויים לעת עתה. גם בחודש מרץ האחרון נדחתה בקשה של מקסימוב לקצר את העונש, לאחר שכבר נשא בשני שלישים ממנו בכלא איילון. אז, הסבירה הוועדה כי חבריה הגיעו למסקנה ש"עוד לא הגיע העת לשחרורו המוקדם".

בשנת 2004 הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב את מקסימוב באחת מפרשיות המעילה הכלכלית הגדולות שהיו בישראל. הוא הורשע בשורה של עבירות, בהן קשירת קשר לביצוע פשע, גניבה בידי עובד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך ועוד. עונשו המקורי עמד על 17 שנות מאסר, אך נוספה אליו יותר משנה משום שמקסימוב לא שילם את הקנס הכספי שהוטל עליו.

במרכז הפרשה, שהתפוצצה בתחילת העשור הקודם, עמדה אחותו של מקסימוב, אתי אלון. כעובדת הבנק למסחר, הצליחה אלון להוציא במרמה כ-250 מיליון שקלים מהמוסד, שאותם העבירה לאחיה. מקסימוב השתמש בכסף, בין היתר, לכיסוי חובות לאנשי השוק האפור. כתוצאה ממעילת הענק, הבנק למסחר קרס בשנת 2002. אלון, שנידונה גם כן ל-17 שנות מאסר, שוחררה מהכלא בשנה שעברה.