שרה נתניהו
צילום: פלאש 90

המילה "שפחה" תישאר גם בתביעה המתוקנת נגד שרה נתניהו

פרסום ראשון: למרות הביקורת של הבית הדין, התיאורים הקשים נותרו בכתב התביעה המתוקן. פרקליטיה של שירה רבן: "מקורבי נתניהו נוהגים בבריונות"
תמר אלמוג ורום ליאור
14 בנובמבר 2017
20:50

למרות הביקורת של בית הדין לעבודה, בכתב התביעה המתוקן מטעם שירה רבן נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, נותרו התיאורים הקשים ועדיין נעשה שימוש במלה "שפחה". כך פורסם היום (שלישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. בחלקים מכתב התביעה המתוקן המילה "שפחה" הוחלפה במלה "אמה". 

מטעמה של רבן, שתבעה את הגברת נתניהו על התעמרות במהלך עבודתה במעון ראש הממשלה, ביקשו להגדיר את נתניהו "מעסיקה משותפת". לפי ההערכות, בשל כך ייתכן שבית הדין יצטרך לדון בשאלה, ואף לזמן את רעיית ראש הממשלה לעדות טרם ההחלטה האם למחוק אותה מהתביעה.

בתוך כך, עורכי הדין המייצגים את רבן מאשימים את מקורביה של נתניהו ב"הסתה ובריונות" כלפיה. בהודעתם של עורכת הדין נעמי לנדאו ועורך הדין אורן גרוס המייצגים את רבן נכתב כי הם "מביעים תרעומת וחשש מתוצאות ההסתה והבריונות כנגד התובעת ובאי כוחה". הם ציינו כי העבירו את חששותיהם לגורמים הבכירים במשטרה, והוסיפו כי "לא יעזרו כל הניסיונות להטות את הדיון מההתעמרות התעסוקתית הקשה של הגברת נתניהו, המוחלפת בבריונות מקורביה כלפי התובעת לאחר סיום יחסי העבודה".

בהודעה התייחסו עורכי הדין של רבן להפצת תמונתה של התובעת מתוך תעודת הזהות שלה. "אנו תמהים על הדרך בה נעשו הדברים ומי עשה שימוש במאגרי המידע הממשלתיים למטרות הסתה נטו", נכתב בהודעה.

הבוקר הורה נשיא בית הדין לעבודה אייל אברהמי לרבן לתקן את כתב התביעה שהגישה בגין תנאי העסקתה במעון ראש הממשלה. השופט אברהמי מתח ביקורת נוקבת נגד כתב התביעה של רבן, ובין היתר קבע כי התביעה לא מבהירה באיזה כובע נתבעת נתניהו - כמעסיקה או מטעם אחר - וכי הניסוח שלה היה "פוגעני ומיותר".

"מעיון בכתב התביעה, לא ברור אם גב' נתניהו צורפה להליך כמעסיקה של התובעת... עניין זה צריך הבהרה ודיוק, ועל בא כוח התובעת לתקן את כתב התביעה ולהבהיר האם הוא טוען כי גב' נתניהו הייתה המעסיקה", כתב השופט אברהמי.