מקום הנפילה במצפה רמון, היום
צילום: מד"א

בן 22 נהרג מנפילה בסנפלינג במצפה רמון

דביר פיינה ביצע סנפלינג עם חברו ליד מלון בראשית, נפל ונהרג. ההערכה: התאונה נגרמה בגלל טעות אנוש
איציק זוארץ
16 בנובמבר 2017
14:10
עודכן ב 18:54

דביר פיינה, בן 22 מערד, נהרג היום (חמישי) מנפילה בזמן סנפלינג במצפה רמון. המשטרה צפויה לחקור באזהרה את המדריך בחשד לגרימת מוות ברשלנות. 

מפרטים ראשונים על המקרה עולה כי פיינה ביצע סנפלינג עם חברו ליד בית המלון "בראשית" שבמצפה רמון. בשלב מסוים נפל הצעיר מגובה ונהרג. צוות מגן דוד אדום שהוזעק למקום קבע את מותו בשטח.

מקום נפילת הצעיר במצפה רמון, היום (צילום: מד"א)

הפרמדיקים נתנאל דחבש ושמעון אקנין סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו בתחתית הצוק גבר כבן 22 מחוסר הכרה. הגענו אליו רגלית עם ציוד רפואי דרך שביל צדדי על מנת לנסות ולהעניק לו טיפול רפואי. הוא סבל מפגיעה רב מערכתית קשה, ולצערנו היה ללא סימני חיים. לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

דובר יחידת חילוץ הר הנגב, דובי רול, העריך כי התאונה נגרמה בגלל טעות אנוש. "מבדיקה ראשונית שלנו נראה שמערכת החבלים הייתה תקינה לחלוטין", אמר. "לא נראה שהיה כשל בציוד או באחד החבלים. רתמת האבטחה הייתה עליו, נראה שלא היה חיבור בין הציוד שעליו לבין החבלים. הייתה שם איזושהי מעידה או החלקה או משהו בסגנון". עם זאת, רול הדגיש כי ממצאים אלה אינם סופיים.

דביר פיינה

לפני כשנה נהרגו ד"ר עמרי ניר ובנו עילי בן העשר מנפילה לתהום בנחל צאלים. התאונה התרחשה בזמן טיול משפחות בדרום בעת טיפוס על יתדות. הבן החליק בשלב מסוים, והאב ניסה להגן בגופו על בנו ושניהם נפלו יחדיו מגובה רב. האב נהרג במקום, ואילו בנו מת מפצעיו יומיים מאוחר יותר.