צילום: פלאש 90

לקראת שביתה בתיכונים מחר: הסתיים המו"מ בין המורים לאוצר

ארגון המורים טוען כי במשרד האוצר לא מוכנים לתת כל תוספת שכר למורים ותיקים, והודיע כי ישבית את הלימודים בכיתות י'-י"ד. האוצר: "צעד כוחני"
לירן כוג'הינוף
20 בנובמבר 2017
16:30
עודכן ב 15:06

ארגון המורים הכריז על השבתה נוספת של הלימודים מחר (שלישי) בבתי הספר העל-יסודיים, בכל כיתות י'-י"ד, לאחר שהמשא ומתן עם משרד האוצר הסתיים שוב ללא הבנות. לטענת המורים, האוצר לא מוכן לתת כל תוספת שכר למורים הוותיקים. המשמעות היא שמחר צפויה שביתה בתיכונים ברחבי הארץ.

יו"ר ארגון, רן ארז, פנה היום במכתב למורים. "ביום ראשון 12 בנובמבר שבתנו שביתת אזהרה של יום אחד על מנת לאותת למשרדי האוצר והחינוך שלא ניתן יד לסחבת שבה הם נוקטים זה כעשרה חודשים במו"מ לחידוש ההסכם הקיבוצי", כתב."למעשה, מדובר לא רק בקביעת ישיבות בתדירות נמוכה, אלא גם בניסיון מצד פקידי האוצר להטעות אותנו באמצעות נתונים שגויים וחישובים לא נכונים המכוונים להצביע על עלות גדולה מדי של הסכם השכר ואז להקטין למקסימום את דרישותינו. הם שכחו כנראה שגם אנחנו יכולים לחשב חישובים וכי לשקר רגליים קצרות".

יו"ר ארגון המורים רן ארז (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

"הואיל ועד כה לא הייתה בנוגע לתביעות אלו התקדמות כלשהי, וכל ההתמקדות הייתה אך ורק בנושא תוספת השכר למורים - אין לנו מנוס אלא לחדש את המאבק וביום שלישי יושבתו הלימודים בחינוך הע"יס בכיתות י- י"ד", הכריז יו"ר הארגון. "באשר להמשך, נודיע מדי יום בנוגע לצעדים הצפויים בימים שלאחר מכן".

לדברי ארז, עיקרי הדרישות של המורים הם העלאת שכר למורים באופן מיידי: העלאת השכר של מורה מתחיל מ-6,400 שקלים ל-8,000, העלאת שכר בהתאם לרמות ותק ותוספות נוספות. הוא הוסיף כי דרישות רבות ש ל המורים "אינן עולות כסף, אך משפרות את תנאי העבודה של המורים בבתי הספר".

מנגד, גורמים במשרד האוצר הטילו היום את האחריות לסחבת במגעים על המורים. "על אף שהמשא ומתן מתקיים זה חודשים רבים, ולאחר שהונחו הצעות רבות לסיום המשא ומתן, ארגון המורים בחר להציב דרישות מקדימות בעלות תקציבית גבוהה שעיקרן להיטיב עם המורים הותיקים על חשבון המורים הצעירים", אמרו. לטענתם, "ארגון המורים מסרב לפריסת התשלומים כך שיותאמו להסכמי השכר הנוהגים במגזר הציבורי ולמדיניות התקציבית של ממשלת ישראל".

בתגובה של משרד האוצר נכתב: "חבל שבמקום ולנסות להגיע לעמק השווה על ידי ניהול משא ומתן ענייני, בוחר הארגון לנקוט בצעדים כוחניים עד כדי השבתת החטיבות העליונות. צר לנו על החלטת ארגון המורים לגרור רגליים במסגרת המו"מ חלף התקדמות במשא ומתן לצורך חתימה על הסכם שכר שייחזק את המורים בחטיבות העליונות ויקדם את מערכת החינוך בשנים הקרובות".

השביתה מחר תהיה השניה שנוקט ארגון המורים בתוך פחות משבועיים. ביום ראשון בשבוע שעבר הושבתו גם כן הלימודים בבתי הספר העל-יסודיים, בעקבות מה שכינו בארגון "הסחבת וחוסר ההתקדמות שבה נוקטים משרדי האוצר והחינוך במשא ומתן על הסכם השכר בחינוך העל יסודי". 

תגיות:
שביתה