דובר ארגון "שוברים שתיקה", דין יששכרוף

חוטובלי לשגרירים באיחוד: הסבירו נגד "שוברים שתיקה"

סגנית שר החוץ הנחתה את הדיפלומטים באירופה לפעול נגד הארגון, ובהם אביו של הדובר. שוברים שתיקה חשפו סרטון המוכיח לטענתם את מהימנות גרסתם
גילי כהן
20 בנובמבר 2017
22:43
עודכן ב 14:32

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי שלחה (היום) מברק לשגרירי ישראל באיחוד האירופי, ובו ביקשה מהם לקיים פעילות הסברתית נגד "שוברים שתיקה", זאת בעקבות החלטת הפרקליטות לסגור את התיק בעניינו של דובר הארגון, דין יששכרוף. בין השגרירים שקיבלו את ההנחיה היה שגריר ישראל בגרמניה ואביו של הדובר, ג'רמי יששכרוף.

סגנית שר החוץ ביקשה משגרירים הישראלים המוצבים במדינות התורמות לארגון להציג את מסקנות החקירה בעניין יששכרוף. אתמול צייץ האב את הפוסט שפרסמה אמו של דין, ובו קראה לשרים להפסיק את ההסתה.

חוטובלי מסרה בתגובה: "ג'רמי יששכרוף הוא שגריר מצוין ודיפלומט מוערך. אין קשר בין זה לבין העובדה שממשלת ישראל רואה בחומרה תרומה של מדינות ידידותיות לארגון שוברים שתיקה שאינו ארגון זכויות אדם אלא ארגון ששם למטרה להוציא דיבת חיילי צה"ל".


הפוסט שכתבה אמו של יששכרוף: "הפסיקו את ההסתה נגד חיילים שחירפו נפשם"

בתוך כך, שוברים שתיקה פרסמו סרטון המוכיח לטענתם את גרסתו של הדובר. בתיעוד נראה יששכרוף מחזיק בפלסטיני לאחר מעצר, ולטענתו הוא העצור אותו הכה. לדבריו, המצולם, שנראה חבול בפניו, הוא אינו הפלסטיני שנחקר ולפיו קבעה הפרקליטות שלא הייתה תקיפה.

השבוע החליטה פרקליטות המדינה לסגור את תיק החקירה נגד דובר ארגון "שוברים שתיקה", בחשד שהכה פלסטיני במהלך שירותו הצבאי, בעקבות היעדר ראיות. בעקבות כך טען יששכרוף כי הפלסטיני שנחקר אינו האדם שנתקף על ידו. על כך הגיבה היום המשנה ליועמ"ש, שקיבלה את ההחלטה לסגור את התיק: "טענתו החדשה של דין יששכרוף, לפיה הפלסטיני שנחקר אינו זה אשר 'הוכה' על ידו, לא מתיישבת עם חומר הראיות ועם המידע שהוא עצמו מסר בחקירה".

החקירה נגד יששכרוף נפתחה בחודש בעקבות סרטון שהופץ באינטרנט, ובו תיאר כיצד הכה פלסטיני בחברון ללא הצדקה מבצעית. הפלסטיני, חסן ג'ולאני, נקרא להעיד בפני הפרקליטות ואמר כי לא הוכה כלל ולא הופעל נגדו כוח. מפקד הפלוגה תמך בגרסתו של ג'ולאני.