השחקן משה איבגי
צילום: פלאש 90

פרשת משה איבגי: הפרקליטות מכחישה כי סוכם על הסדר טיעון

הפרקליטות והשחקן, שנחשד בעבירות מין וכבר נערך לו שימוע לפני הגשת כתב אישום, דוחים את הפרסומים שלפיהם יודה בעבירות ולא יעמוד לדין
ורד פלמן ואמוץ שפירא
27 בנובמבר 2017
10:19
עודכן ב 10:49

פרקליטות המדינה פרסמה היום (שני) הודעת הבהרה בעניינו של השחקן משה איבגי, שנערך לו שימוע לפני הגשת כתב אישום לאחר שנחשד בעבירות מין, ודחתה את הפרסומים שלפיהם בין הצדדים התגבש הסדר טיעון. "נבקש להבהיר כי לאחרונה נערך לחשוד שימוע בפרקליטות מחוז חיפה באמצעות בא-כוחו", נכתב בהודעת הפרקליטות. "ההחלטה אם להגיש כתב אישום בפרשה אמורה להתקבל בזמן הקרוב".

בפרקליטות הדגישו כי "למען הסר ספק - לא התקבלה כל החלטה בפרשה והפרסומים על 'הסדר מותנה' שמתגבש - אינם נכונים. למעלה מן הצורך נסביר כי ככלל, החלטה בדבר האפשרות לשקול עריכת הסדר מותנה עם חשוד מתקבלת רק לאחר שהוחלט להגיש כתב אישום נגדו".

מוקדם יותר היום אישר מקורב לשחקן את הפרסומים, שלפיהם מתקיימים מגעים מתקדמים עם איבגי להסדר טיעון. על פי הפרסומים, איבגי יודה בעבירות המין שביצע, אבל לא יוגש נגדו כתב אישום. איבגי עצמו, החשוד בעבירות נגד ארבע נשים, מכחיש את הדברים. 

מכחיש את הפרסומים בעניין הסדר טיעון. השחקן משה איבגי (צילום: פלאש 90)

ב-6 באוגוסט הודיעה פרקליטות מחוז חיפה, כי השחקן המפורסם יעמוד לדין בגין עבירות מין בכפוף לשימוע. בהודעה לעורך דינו של איבגי, ציון אמיר, נכתב כי לאחר עיון בחומר הראיות נשקלת העמדתו לדין כפוף לשימוע בגין לביצוע עבירות מין בארבע נשים. עורך הדין אמיר מסר בתגובה: "קיבלנו את הודעת הפרקליטות לפיה הם שוקלים להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע. אנו נקבל בעתיד הקרוב את חומר החקירה ונערך לשימוע בהתאם. נזכיר כי משה איבגי שיתף פעולה בחקירתו והוא מכחיש מכל וכל פגיעה באדם".

יום לאחר מכן התראיין עורך הדין אמיר לכאן רשת ב' והבהיר כי "איבגי מכחיש שביצע מעשים מגונים. נקודה". עורך הדין הוסיף כי "אם זה היה פשוט התיק לא היה שוכב בפרקליטות במשך שנה".

"הוא [איבגי] מכבד את המתלוננות ואני רוצה להקפיד גם כן על שיח מכבד", אמר אמיר. "מיום הגשת התלונה הוא לא אמר מילה רעה על אף אחת מהמתלוננות, גם לא דרך מקורבים. המפגש בינו לבין המתלוננות לא היה בין האפיפיור לבין נזירה בהרצאה תיאולוגית. יש קונטקסט לדברים".