חפש
Languages
בית ההסתדרות בתל אביב
צילום: ד"ר אבישי טייכר, מתוך אתר פיקיוויקי

תקציב ההסתדרות נחשף: רק 2.5% למאבקי עובדים

פרסום ראשון: תקציב ארגון העובדים ל-2018 יעמוד על 658 מיליון שקלים, המגיעים מדמי החבר. השכר הממוצע: 21 אלף שקלים, ו-4 מיליון שקלים בסעיף ה"רזרבה" של היו"ר ניסקורן. ההסתדרות: הנתונים כוללים עלות מעביד ושכר בכירים
שאול אמסטרדמסקי וצח שפיצן
06 בדצמבר 2017
10:01
עודכן ב 10:11

תקציב ההסתדרות לשנת 2018 יעמוד על 658 מיליון שקל – עלייה של 10% לעומת התקציב של השנה הנוכחית. התקציב, שמורכב כולו מדמי חבר של ההסתדרות ולמרות זאת אינו פומבי, יעלה להצבעה בשבוע הבא בבית נבחרי ההסתדרות. כך פורסם הבוקר (רביעי) לראשונה ב"הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב'.

מרכיב השכר בתקציב הוא המשמעותי ביותר – 280 מיליון שקלים, המתחלקים בין 1,100 עובדים. כלומר, ממוצע השכר לעובד הוא 21 אלף שקלים. לעומת זאת, רק 17 מיליון שקלים - 2.5% מהתקציב – מיועדים למאבקי עובדים. סעיף מעניין נוסף הוא הרזרבה: ליו"ר אבי ניסנקורן תקציב של 4 מיליון שקל ליעד שאינו מוגדר.

מסמך התקציב המלא:

 יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן החליט להקים כמה אגפים חדשים בהסתדרות, ובהם האגף לצמצום האבטלה ופתרונות למשברי אבטלה או האגף לענייני פריפריה וקידום המגזר השלישי. כל אחד מראשי האגפים האלה, שתמכו בניסנקורן בבחירות האחרונות, יקבלו שכר בעלות חודשית של כ-30 אלף שקל.

מההסתדרות נמסר בתגובה: "תקציב השכר המצוין כולל את כלל הוצאות השכר כעלות מעביד ובתוכו צפי עתידי לשנת 2018. שכר הברוטו בהסתדרות עומד על כ-14 אלף שקל בממוצע. הנתונים כוללים את שכר הבכירים. ההסתדרות פועלת בשנים האחרונות כתנועה חברתית ואיגוד מקצועי והדבר מקבל ביטוי הלכה למעשה מדי יום בשינוי החברתי במדינת ישראל תוך שימת דגש על קידום אוכלוסיות מוחלשות".