אבי דיכטר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ דיכטר: אין שום ברית עם מדינות ערב המתונות

בהתבטאות מפתיעה אמר יו"ר ועדת החוץ והביטחון כי בניגוד לרמזים של ראש הממשלה ושרי והקבינט, היחסים עם סעודיה ומדינות המפרץ נותרו כשהיו. האזינו
זאב קם
20 בדצמבר 2017
08:47

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ אבי דיכטר (הליכוד), טוען כי אין שום ברית בין ישראל ומדינות ערב המתונות. כך פורסם הבוקר (רביעי) ביומן הבוקר עם אריה גולן בכאן רשת ב'.

במהלך כינוס סגור שקיים בכנסת, אמר דיכטר כי אין הידוק היחסים עם מדינות כגון סעודיה או מדינות המפרץ. זאת, בניגוד לדברים שרומזים להם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי קבינט בחודשים האחרונים.

דיכטר סיפר באירוע על סקר שנעשה לאחרונה בקרב הציבור הפלסטיני. וכך תיאר זאת בהקלטה שהגיעה לידינו: "מהנתונים אתה רואה ש-70% מהנסקרים מאמינים שיש ברית בין ישראל לבין המדינות הערביות. לא עם מצרים וירדן, אלא עם המדינות האחרות, סעודיה והמפרציות, מרוקו אלג'יר ותוניס. כמובן שזה כלאם פאדי. אין לא ברית ולא נעליים. אבל 70% מאמינים בזה".

בהמשך דבריו הביא דיכטר נתון, מדאיג במיוחד לדבריו, לגבי התמיכה הפלסטינית בהמשך פעולות הטרור, שעולה מאותו סקר: "מה מדאיג אותי יותר מכל? למעלה מ-90% לא מוכנים לוותר על כוח הטרור והכוח הצבאי שיש לטרור בעזה. זה הדבר הכי אמיתי שמדאיג אותנו, שמדאיג אותי. זאת אומרת שאתם מבינים לאן הסיפור הולך".