תמונת השנה: הליכוד במפגן תמיכה לדוד ביטן

השרים והח"כים ידעו היטב מה מייחסת המשטרה ליו"ר שלהם לשעבר, ידעו שהוא מתנהג כאחרון העבריינים - ובכל זאת מחאו לו כפיים
מרדכי גילת, דעה
25 בדצמבר 2017
19:41

אין ולא תהיה כנראה עד סוף השנה תמונה מביכה ומשפילה יותר מזו שנחשפנו אליה בישיבת סיעת הליכוד: שרי מפלגת השלטון, בניצוחו של החשוד בקבלת שוחד, בנימין נתניהו, מריעים מול המצלמות לחשוד אחר בקבלת שוחד, דוד ביטן. מריעים לחבר היקר שלהם - זורחים מאושר למראה יקירם שהצטרף לישיבה.

התמונה הזו מביכה במיוחד, כי השרים וחברי הכנסת ידעו היטב מה מייחסת המשטרה ליו"ר שלהם לשעבר; ידעו על קשריו עם עבריינים ועם אנשים מפוקפקים אחרים שבילו במעצר; ידעו שהוא הפסיק לשתף פעולה עם המשטרה ולהשיב לשאלות חוקריה – ידעו שהוא מתנהג כאחרון העבריינים.

ידעו ובכל זאת מחאו לו כפיים. ידעו והרעיפו עליו חום ואהבה כאילו נסגר תיקו, כאילו יו"ר הקואליציה לשעבר זוכה בדין, כאילו הוכח שנרקמה נגדו חלילה עלילה. כאילו החבר שלהם הוא הקורבן ולא החשוד במעשי הפשע הסדרתיים.

התמונה הזו, מבחינתי, היא תמונת השנה. היא תמונה הגונבת לרגע את ההצגה מנאום אובדן הבושה של ראש הממשלה. היא התמונה שאליה מייחל נתניהו כבר זמן רב: אני ואתם אותו הדבר. לנבחרי ציבור מותר לקבל מתנות יקרות מחברים. כולנו שוחים באותן תעלות ביוב. ביטן הוא בשר מבשרינו - אסור להרחיק אותנו מחלון הראווה.

זה המסר, זאת החרפה, זה הדגל שאף מפלגה שפויה לא הייתה מניפה. למחוקקים אחרים יש עדיין בושה. יש כבוד עצמי.

כך גם לשר אבי דיכטר. הוא היחיד מהנוכחים שלא אהב את התמונה שנחשפנו לה. הוא השפיל עיניים. הוא לא מחא כפיים.