אפרת בן צור
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 26.12.2017

עדכון אחרון 26.12.2017
מערכת כאן
27 בדצמבר 2017
15:17

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו.

אפרת בן צור - על דרך הטבע

מעט מאוד מוזיקאים ישראלים שומרים על המסורת וממשיכים לבצע שירי משוררים. אפרת בן צור לא רק שומרת על הגחלת אלא גם שומרת עליה עדכנית.  אחרי שאלבומה הקודם, Robin, הוקדש לשיר של המשוררת האמריקאית אמילי דיקנסון, בן צור חוזרת לשפה העברית ומלחינה את שירה של דליה רביקוביץ אודות אדם שנעלם מן העולם. בראיון על השיר לעיתון הארץ, סיפרה בן צור שבחרה בו כיוון שהתחבר לה לתחושה אוניברסלית של אובדן בתקופת צוק איתן. היא עדיין לא יודעת עוד אם היא תוציא אלבום בקרוב, אבל משמח מאוד לשמוע אותה שוב מקליטה ויוצרת אחרי חמש שנות היעדרות.

ליילי – שם מעבר לפסנתר

האלבום החדש של חברי הילדות, גל תורן וגיא לוי, הוא כנראה אחד האלבומים הכי טובים שיצאו כאן לאחרונה. "שם מעבר לפסנתר", אחד השירים הבולטים באלבום לצד "בימים" ו"בייבי", הוא כרטיס ביקור נהדר לאלבום וזו כנראה הסיבה שהוא פותח אותו. השילוב בין כלי מיתר, הפקה חמה וקולו המיוחד של תורן סיפקו אסופת שירים חורפית אבל לא יותר מדי, בכל זאת אנחנו בישראל כאן.

BØRNS - Sweet Dreams

זה מדהים איך שנות השמונים הפכו מקללה לברכה. הילדים שנולדו בעשור הזה או אחריו מתייחסים עליו כמקור השראה ולא כמקור לבדיחות. זה כמובן ניכר בשיר החדש של היוצר האמריקאי גארט קלארק בורנס, שיוציא ב-12 בינואר 2018 את אלבומו השני Blue Madonna. מהילדות הוא רצה לכבוש את הבמות וכבר בגיל 10 אימץ את שם הבמה Garrett the Great וניסה להפוך לקוסם. למזלנו בגיל 13 זיהו את הפוטנציאל המוזיקלי שלו והוא קיבל מלגה ללימודי אומנות והבין שאפשר לעשות גם קסמים עם מוזיקה.

Chris Stapleton - Nobody's Lonely Tonight

החדירה של זמר הקאנטרי כריס סטייפלטון לתודעה האלטרנטיבית היא עדות לגילוי המחודש של מסורות מוזיקה ישנות. הוא החל את קריירת הסולו שלו בשנת 2015 וכבר אז משך תשומת לב מחוץ לגבולות הקאונטרי עם הגרסה המעולה שלו ל-Tennessee Whiskey. מאז הוא עשה את הצעדים הנכונים והופיע במקומות הנכונים כדי לקבל חשיפה גדולה יותר, והמהלך הושלם עם האלבום שהוציא השנה From A Room Part  1. בתחילת החודש הוא הוציא את החלק השני של האלבום ובו השיר הזה על אודות אדם שמחפש נחמה אחרי סופה של מערכת יחסים.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):
בן גולן – אז כמו עכשיו 
ג'ימבו ג'יי ולהקת ספא – אמא 
כוכבת על – אל עבר השקיעה 
נועה בנתור – Nuri Sunshine 
תומר ישעיהו – יום אחד 
Demob Happy – Be Your Man 
Dent May – I'm Gonna Live Forever Until I'm Dead 
Michael Rault – Sleep With Me 
Tom Misch – Movie 
Two Feet – I feel like I'm drowning

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)