(צילום: AP)

מי צריך פרסומאים כשיש רובוטים

רובוט ישראלי שלח תיק עבודות למשרד פרסום והתקבל לעבודה בלי שידעו שלא מדובר באדם. בקרוב הוא גם יוכל להחליף כותבי סלוגנים
ישראל פישר
28 בדצמבר 2017
17:46

מהפכת הרובוטים פולשת לחיינו בשנים האחרונות והופכת עבודות מסוימות למיותרות. כבר היום יש קופות בשירות עצמי בסופר, ברחבי העולם יש רובוטים שמנקים מסדרונות בתי חולים ועוד מעט גם רובוטים שיודעים להוציא לבד סחורה מהמדפים יהיו נפוצים יותר. אבל נראה היה כי עבודות שדורשות יצירתיות מגונות מפני תחליף אלקטרוני. כעת רובוט שפיתחה חברה ישראלית מציב גם עבודות כאלו בסכנה.

חברת טיילור ברנדס הישראלית פיתחה רובוט שהצליח להפיק לוגואים, שלא נופלים מלוגואים מעשי אדם.
טיילור ברנדס שלחה את העבודות שהפיק הרובוט למשרד פרסום, שכל כך התרשם מהן, שהחליט לקבל אותו לעבודה – בלי שידע שמדובר ברובוט. עד עכשיו עשו את העבודה הזו מעצבים אחרי שנים של לימודים וצורך מתמיד להראות יצירתיות וחדשנות.

איך זה עובד? החברה לימדה את הרובוט (שנראה כמו מחשב) את יסודות המיתוג ואף לימדה אותו להבין מהו הענף שבו פועלת החברה שביקשה לוגו, ומהו אופיה. בנוסף, הוא יודע לזהות ולעבד סגנונות שחוזרים על עצמם, ולפיהם להתאים לוגו לחברה. לפני הכנה של כל לוגו, הרובוט מקבל תדרוך שמותאם לחברה המזמינה, בדיוק כפי שמקבל מעצב לפני שהוא נדרש לבצע עבודה דומה.

הלוגואיים שעיצב הרובוט (צילום: טיילור ברנדס)הלוגואיים שעיצב הרובוט (צילום: טיילור ברנדס)

טיילור ברנדס אומרת שהמערכת עובדת גם ביצירת אסטרטגיה פרסומית ואפילו בכתיבת סלוגנים לפרסומות. וכך, באמצעות מחשבים שלומדים לחקות בני אדם, יכול מאוד להיות שהרבה יותר עובדים יהיו בקרוב מיותרים.